Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa łódzka marka Many Mornings ponownie angażuje się w działania na rzecz osób z trisomią 21. Dd 12 do 21 marca 2025 roku, na wyspie marki w Manufakturze, osoby z zespołem Downa wcielą się w rolę asystentów sprzedawców. Manufaktura jako miejsce otwarte na inicjatywy społeczne, z dumą wspiera tę akcję, pomagając zwiększyć świadomość społeczną oraz zwrócić uwagę na trudności, z jakimi osoby z trisomią 21 mierzą się na rynku pracy.
– W Many Mornings wierzymy, że biznes może być siłą napędową społecznej zmiany. Dlatego w dniach 12–21 marca organizujemy wyjątkową inicjatywę – World Down Syndrome Day w Many Mornings, czyli program aktywizacji zawodowej dla osób z zespołem Downa pod hasłem „Nie oceniaj, poznaj!”. Chcemy pokazać, że różnorodność to wartość, a nie bariera. Nasi praktykanci, wspierani przez opiekunów, będą obsługiwać klientów, dbać o ekspozycję i zdobywać cenne doświadczenie w realnym środowisku pracy. To nie tylko okazja do nauki, ale także ważny krok w przełamywaniu stereotypów i budowaniu bardziej otwartego społeczeństwa – komentuje Agnieszka Szczepanek koordynatorka projektu z ramienia Many Mornings.
Many Mornings od ośmiu lat aktywnie uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa, a charakterystyczne skarpetki nie do pary stały się symbolem solidarności z osobami z tym zespołem. Marka kontynuuje program praktyk zawodowych, który już wcześniej umożliwiał osobom z zespołem Downa zdobywanie doświadczenia w obsłudze klienta. Merytoryczne wsparcie nad programem objęła Fundacja Oczami Brata, od lat zajmująca się aktywizacją społeczną osób z niepełnosprawnościami, w tym osób z zespołem Downa.
– To niezwykle ważna inicjatywa, która pokazuje, jak istotne jest tworzenie przestrzeni do pracy i rozwoju dla osób z zespołem Downa. Manufaktura od lat wspiera projekty społeczne, a to wydarzenie doskonale wpisuje się w naszą misję integracji i otwartości – mówi Monika Langner, rzeczniczka prasowa Manufaktury. – Cieszymy się również, że Manufaktura odegrała rolę w historii Many Mornings – to właśnie tutaj marka otworzyła swoją pierwszą wyspę sprzedażową. To pokazuje, jak ważne są lokalne inicjatywy i miejsca, które wspierają rozwój młodych firm oraz pomagają im budować relacje z klientami – dodaje.
Każdy może wziąć udział w akcji. Wystarczy odwiedzić punkt sprzedażowy Many Mornings w Manufakturze. Do każdych zakupów w czasie pracy praktykanta dodawana będzie w prezencie limitowana para przygotowaną specjalnie na tę okazję!
W czasie trwania akcji 21% dochodu ze sprzedaży trafi do Fundacji Oczami Brata – wieloletniego partnera Many Mornings, który wspiera osoby z niepełnosprawnościami w drodze do samodzielności.
Więcej informacji oraz harmonogram praktyk dostępny jest na stronie: ManyMornings.pl.
Kontakt do mediów:
Agnieszka Szczepanek +48 604 709 103 [email protected]