w

Makroterm wyróżniony w kategorii „Polska firma roku”

Rozdanie nagród za dokonania z ubiegłego roku odbyło się 3 czerwca na uroczystej gali w SPA Nałęczów podczas Płomiennego miniFORUM. Wśród 11 kategorii, w których przyznawane były statuetki, na uwagę zasługuje m.in. tytuł „Polska Firma Roku”, którego zadaniem jest promowanie wyróżniających się i zasługujących na szczególną uwagę rodzimych inicjatyw. Wśród laureatów znalazło się także przedsiębiorstwo Makroterm Agata i Krzysztof Wąchała sp.j. Kapituła konkursu doceniła fakt, że firma stała się jednym z pionierów połączenia kominka z płaszczem wodnym z nowoczesnym systemem grzewczym domu. Tworzenie zintegrowanego ogrzewania zapewniającego klientom wygodę i ekonomiczność, a przy tym zgodnego z ekologicznymi standardami, to priorytety firmy Makroterm. Turbokominek, czyli wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest ekonomicznym rozwiązaniem dla domu, które pozwala na jednoczesne ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej. Zintegrowanie go z innymi nowoczesnymi systemami grzewczymi pozwala dodatkowo zminimalizować koszty użytkowania.

– Coraz powszechniejsze w Polsce staje się korzystanie z alternatywnych źródeł energii. Tworząc nowoczesne rozwiązania grzewcze dla domu staramy się przede wszystkim zapewnić klientom komfort użytkowania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów instalacji oraz eksploatacji. Jednak tradycyjne ogrzewanie zintegrowane z bazującymi na alternatywnych źródłach energii nowoczesnymi systemami, okazało się optymalnym rozwiązaniem. Cieszymy się, że zintegrowane ogrzewanie zostało docenione i mamy nadzieję, że nasze produkty nadal będą satysfakcjonowały naszych klientów – mówi Agnieszka Golik z firmy Makroterm.

W skład Zintegrowanego Ogrzewania wchodzą kolektory słoneczne z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej wraz z kompletnym wyposażeniem, kominek z płaszczem wodnym zwbudowanym wymiennikiem z kompletnym wyposażeniem, Integrator zapewniający precyzyjne zarządzanie energią oraz oszczędny kocioł gazowy pełniący rolę rezerwowego źródła ciepła. Dzięki przejęciu nadwyżki energii z kolektorów przez Turbokominek, może on działać w funkcji bufora. Uzyskaną energię przesyła na odbiorniki ciepła – ogrzewanie grzejnikowe, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie łazienki lub z powrotem do zasobnika ciepłej wody użytkowej.  

Uznanie kapituły konkursu zyskały również oferowane przez firmę Makroterm wkłady kominkowe, które oprócz bardzo dobrej jakości odznaczają się wysokimi walorami estetycznymi.Aż 87 tegorocznych nominacji do statuetki Płomień Roku świadczy o szybkim i prężnym rozwoju branży kominkowej w Polsce.

Natalia Żalińska

Avatar photo

Napisane przez Benhauer

Call center gwarancją sukcesu nowoczesnej firmy

Szkło we wnętrzu – nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni