Bomba pod Giełdą Papierów Wartościowych była jedną z 2 głównych gier terenowych, przygotowanych na Game Day WSIiZ. Uczniowie, z wypiekami na twarzach biegali od laboratorium do laboratorium, rozwiązując łamigłówki i zagadki logiczne, wykorzystując nowoczesne narzędzia uczelni. Najszybciej poradziło sobie trio z Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie.
– Ta gra była super! Wciągnęła nas na maksa! Zadania były bardzo interesujące, wymagały wiedzy i kreatywności. Czuliśmy się jak antyterroryści! Game Day to super pomysł! Poznaliśmy WSIiZ, super kampus, wypasione laboratoria! Odlot – komentują na gorąco zwycięzcy gry z ZSS w Rzeszowie.
W kolejnej grze terenowej „Napad na skarbiec” zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Gracze, podzieleni na grupy, wcielili się w dziennikarzy śledczych. Rozwiązywanie kolejnych zadań na terenie całego kampusu doprowadziło do wykrycia sprawców napadu stulecia.
Oprócz gier terenowych, logicznych i ekonomicznych uczelnia przygotowała podczas nietypowego dnia otwartego mnóstwo innych, równie ciekawych atrakcji. Były warsztaty grafiki komputerowej, paintball i park linowy, a nawet jazda konna, makijaże i zdobienie paznokci oraz warsztaty salsy i zumby, a na koniec grill.
– Pierwszy raz w życiu jestem w kampusie WSIiZ. To, co tu zobaczyłem jest imponujące, a do tego tyle atrakcji. Jesteście świetni! – cieszy się Kamil, drugoklasista jednego z rzeszowskich liceów.
Jego opinię podzielają inni uczniowie z Podkarpackich szkół średnich, których na Dzień Gier przyjechało do kampusu do Kielnarowej prawie 600! „Jest super! Ekstra!” – takie głosy słychać było od biegających po całym kampusie z mapami w dłoni „antyterrorystów” i „dziennikarzy śledczych”, którzy rozwiązywali przeróżne zadania, by wygrać.
Wszyscy bardzo chętnie angażowali się we wszelkie atrakcje. Tańczyli salsę i zumbę, jeździli konno, rozwiązywali łamigłówki i wykazywali się sprawnością fizyczną w parku linowym i podczas paintballa.
– Szczerze mówiąc, liczyliśmy na to, że taka oryginalna forma dnia otwartego zostanie odebrana pozytywnie, ale nie spodziewaliśmy się aż tak ogromnego zaangażowania i pasji młodych ludzi. Bardzo nas to cieszy. Uczelnia stawia na wiedzę praktyczną, przekazywaną w interesującej formie, z użyciem nowoczesnych narzędzi i to zaprezentowaliśmy z sukcesem. Do dyspozycji studentów mamy aż 70 laboratoriów. Kampus jest świetnie zorganizowany i wyposażony – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.
Uczelnia przygotowała też wiele atrakcji dla nauczycieli. Brali udział w warsztatach z wystąpień publicznych, emisji głosu, komunikacji niewerbalnej oraz w warsztatach doboru koloru.