w

Lęk i smutek – jak pomóc dziecku osiągnąć spokój?

Życie z lękiem i smutkiem bywa ciężkie dla dziecka. Zabiera radość z codziennych czynności. Paraliżuje i utrudnia codzienne funkcjonowanie, odbija się także na nauce. Nie daje wytchnienia nawet nocy, zaburzając sen i powodując ciągłe niewyspanie. A dziecko staje się coraz bardziej wycofane i nieobecne. 

 – Wiemy, jak ważne jest wsparcie rodzica w tej pięknej podróży, jaką jest rodzicielstwo. Nie ma szkół, gdzie nauczą się, jak być rodzicem. A mają całe mnóstwo wątpliwości. Potrzebują rozwijać kompetencje rodzicielskie, szukają odpowiedzi, inspiracji. Dlatego przychodzimy im z pomocą. Już 22 maja odbędzie się spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą, autorem książek terapeutycznych dla dzieci – Arturem Gębką, na które serdecznie zapraszamy – mówi Monika Kamińska-Wcisło z Centrum Nauczania Domowego, która prowadzi webinary. 

Razem z Arturem Gębką autorem książek: „Znikodem i zagadka lęku”; oraz „Smutek, którego nikt nie chciał” – postaramy się zrozumieć lęk i smutek i rozpoznać, kiedy te uczucia się pojawiają oraz pomóc dziecku osiągnąć spokój i odzyskać radość.

Wydarzenie jest bezpłatne. Aby otrzymać link, wystarczy się zarejestrować!

Artur Gębka – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Autor książek dla młodych czytelników, m.in. „Znikodem i zagadka lęku”, „Smutek, którego nikt nie chciał”. W przeszłości związany z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadzi psychoterapie dzieci, młodzieży i osób dorosłych.  Zajmuje się również działalnością szkoleniową i psychoedukacyjną. 

Jedną z placówek, która regularnie i nieodpłatnie wspiera rodziców w zakresie wychowania, pedagogiki, psychologii dziecka jest Centrum Nauczania Domowego. Już od ponad dwóch lat realizuje swój autorski projekt: „Domowy punkt widzenia”, mający postać cyklu webinarów gdzie do rozmowy zaprasza autorów książek i poradników dla rodziców. 

Wśród dotychczasowych gości projektu znaleźli się m.in. Aga Rogala – terapeutka rodzin; Sylwia Bujko (Holimama) – absolwentka certyfikowanych kursów u dr Rossa W. Greene’a oraz w Familylab® Jespera Juula; Angelika Talaga (GODMOTHER) – neurobiolog edukacyjny, trener rodziców; Katarzyna Mitschke – pedagog i autorka książki pt. „Kiedy szkoła jest problemem?”; Agnieszka Kozak psycholog i autorka książek, Agnieszka Stein – psycholog i autorka książek, dr Agnieszka Dąbrowska i dr Marta Niedźwiedzka specjalistki w dziedzinie psychiatrii, Marta Cieśla – psycholog i psychoterapeutka, specjalistka w dziedzinie ADHD, wspierająca osoby neuroróżnorodne.

Dobre wiadomości ze strefy euro przed Eurowizją – świętem europejskiej piosenki

Nowe modele, jasny plan: Zarząd Audi z optymizmem patrzy w przyszłość po wymagającym pierwszym kwartale