„W pierwszym kwartale osiągnęliśmy pozytywne rezultaty. Wzrost sprzedaży jest wynikiem pomyślnej realizacji strategii dywersyfikacji Grupy i zwiększenia udziału nierolniczych segmentów w przychodach ogółem. Jednak rolnictwo pozostaje głównym obszarem działalności dla KSG Agro i wynik finansowy za pierwszy kwartał jest pod wpływem czynnika sezonowości co oznacza, że znaczna część upraw jest zbierana i sprzedawana w drugiej połowie roku. "- powiedział Sergiy Kasianov, Szef Rady Dyrektorów KSG Agro S.A.
Grupa planuje osiągnięcie w 2012 roku następujących wyników operacyjnych: na koniec roku posiadany bank ziemi ma wynieść 110 tysięcy hektarów (z czego 80 tys. ha gruntów podlegać będzie uprawie). W planach jest również istotne zwiększenie możliwości magazynowych do 76 tys. ton oraz powiększenie całkowitych zbiorów zbóż do 228 tys. ton. Planowana na koniec 2012r. wartość przychodów wyniesie 66,7 mln USD, wartość EBITDA 42,3 mln USD, a zakładany zysk netto osiągnie poziom 31,8 mln USD. Zakup ponad 20 tysięcy ha ziemi jest już na etapie negocjacji. Począwszy od 2012 roku, kierownictwo zamierza zwiększyć udział upraw pszenicy, jęczmienia i kukurydzy w celu dywersyfikacji przychodów i zwiększenia efektywności wykorzystania gruntów.
Zgodnie ze strategią dywersyfikacji działalności Grupy, w 2015 r. prognozowana łączna sprzedaż pelletu – biopaliwa wytwarzanego z odpadów otrzymanych podczas produkcji rolnej i hodowli trzody chlewnej ma stanowić 30% skonsolidowanych przychodów KSG Agro. Dywersyfikacja również przyczyni się do utrzymania płynności na odpowiednim poziomie przez cały rok obrotowy, co w konsekwencji przyczyni się do rozwiązywania problemów sezonowości przepływów pieniężnych, które można przypisać do spółek z sektora rolnego.
KSG Agro planuje wzmocnić pozycję dominującą w centralnych regionach Ukrainy, które są bogate w czarnoziemy i mają korzystną lokalizację geograficzną ze względu na bliskość brzegów Dniepru, głównych linii kolejowych i portów morskich nad Morzem Czarnym. Do końca 2015 roku Grupa KSG Agro planuje ponad trzykrotny wzrost banku ziemi z obecnych 61 tysięcy do 200 tysięcy hektarów.