w ,

Kocha, lubi, szanuje…

Już w najbliższy piątek, 28 września 2012 roku, kilkuset młodych luteran z całej Polski spotka się w mieście wielu kultur i wyznań, na granicy Podlasia i Mazowsza – w Węgrowie. To tu odbędzie się coroczny Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej (OZME), który organizowany jest już po raz 44.

– OZME to dobra okazja do tego, żeby poznać się nawzajem. Dla nas to nie tylko święto młodzieży, ale całej naszej parafii, a myślę, że i dwunastotysięcznej społeczności Węgrowa – stwierdza ks. Bogdan Wawrzeczko, proboszcz parafii ewangelickiej w Węgrowie.

Tegoroczne OZME będzie przebiegać pod hasłem „Kocha, lubi, szanuje…” i o wyborach, wzajemnych relacjach i szacunku będzie w programie najwięcej. Zjazd rozpocznie się w piątkowy wieczór, a zakończy otwartym nabożeństwem w niedzielę 30 września.  

Hapenning na węgrowskim rynku, stoiska wystawowe, koncerty, rozgrywki sportowe, warsztaty, seminaria, wycieczki – to tylko wybrane punkty programu przygotowane zarówno dla młodzieży, jak i dla okolicznych mieszkańców.

– Praca z młodzieżą to duże wyzwanie, młodzież nie da się zbyć byle czym. Lubi szczerość i poważne traktowanie. Nie jest łatwo przygotować program, który sprosta wymaganiom nastolatków, cały czas szukamy pomysłów i inspiracji. Rozmawiamy z młodzieżą i zachęcamy ich, by sami coś zrobili, wtedy jest szansa, że się uda – podsumowuje Katarzyna Wesner-Macura, szefowa działu pracy z młodzieżą w Centrum Misji i Ewangelizacji.

Organizatorzy: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Węgrowie, Synodalna Komisja ds. Młodzieży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
 

Kontakt w czasie trwania imprezy w Węgrowie: tel. 691 978 383

Avatar photo

Napisane przez Giemza Bożena

Nieprzychylny rynek kredytowy

Skarby jesieni na słodko