w

Kinoplex i Telecom Infrastructure Partners: Transformacyjna współpraca na rzecz modernizacji budynków.

Warszawa, 1 września 2023 r. – Kinoplex, firma zarządzająca nieruchomościami z siedzibą w Białymstoku, z dumą ogłasza nawiązanie współpracy z Telecom Infrastructure Partners (TIP). Współpraca ta umożliwiła Kinoplex rozpoczęcie znaczącej modernizacji swojego kultowego budynku z 1953 roku, dając niezwykły przykład tego, jak innowacyjne partnerstwa mogą ożywić historyczne struktury.

Zobacz film

Mirosław Hanusz, prezes Kinoplexu, stanął wobec wyzwania, przed którymi stoi wielu właścicieli nieruchomości, stwierdzając: „Jak każdy z tych budynków, budynek z 1953 roku wymaga ogromnych nakładów. Szukaliśmy źródła finansowania w postaci kredytu, który pozwoliłby nam na wykonanie podstawowych prac modernizacyjnych, przede wszystkim ocieplenia i remontu”. Stojąc przed dylematem uzyskania finansowania o niekorzystnym oprocentowaniu, Kinoplex zbadał alternatywne rozwiązania. Pan Hanusz kontynuował: „W okresie obowiązywania umowy najmu anteny zwróciła się do nas firma Telecom Infrastructure Partners. Umowa została przeanalizowana przez naszych prawników i okazała się w stu procentach bezpieczna”.

„Jako wiceprezes i dyrektor generalny w Polsce jestem naprawdę zaszczycony, że mogę kierować naszym oddanym zespołem, dostarczając innowacyjne rozwiązania naszym klientom i przyczyniając się do rozwoju i sukcesu naszej organizacji na tym dynamicznym rynku”. Janusz Białek.

To strategiczne partnerstwo pozwoliło Kinoplex na otrzymanie znacznego jednorazowego zastrzyku funduszy, który został następnie wykorzystany na termomodernizację i renowację budynku. Kinoplex osiągnął znaczną redukcję kosztów ogrzewania i wydatków operacyjnych, co doprowadziło do niezwykłej transformacji rentowności budynku.

Pan Hanusz podkreślił głęboki wpływ tej współpracy, stwierdzając: „Ten budynek wygląda inaczej. O wiele łatwiej jest wynajmować w nim pokoje, a tym właśnie się zajmujemy. To się po prostu opłaca”. Współpracując z TIP, Kinoplex nie tylko otrzymał z góry zastrzyk finansowy, ale także wyeliminował ryzyko związane z umowami dzierżawy anten. „Pozbyliśmy się ryzyka, że za 2 lub może 5 lat operator po prostu rozwiąże umowę, a my zostaniemy z pustym dachem” – dodał Hanusz.

Podsumowując współpracę, pan Hanusz wyraził żal, stwierdzając: „Jedyne, czego żałujemy, to to, że nie wiedzieliśmy wcześniej o istnieniu Telecom Infrastructure Partners, ponieważ wszystkie te prace, które byliśmy w stanie wykonać, dzięki którym budynek przynosi znacznie większe przychody, wykonalibyśmy znacznie wcześniej”.

Współpraca między Kinoplex i Telecom Infrastructure Partners jest świadectwem siły innowacyjnego partnerstwa w rewitalizacji zabytkowych budynków i uwalnianiu ich prawdziwego potencjału. Aby uzyskać więcej informacji na temat Kinoplex i ich partnerstwa z Telecom Infrastructure Partners, prosimy o kontakt:

Janusz Bialek

Vice President and General Manager Poland

[email protected]

https://telecom-ip.com/

Tel.: +48 732 402 600

Kinoplex jest wiodącą firmą zarządzającą nieruchomościami z siedzibą w Białymstoku, znaną z zaangażowania w ochronę i modernizację zabytkowych budynków.

Telecom Infrastructure Partners (TIP) jest globalnym liderem w inwestycjach w infrastrukturę telekomunikacyjną i cyfrową, specjalizującym się w innowacyjnych rozwiązaniach dla właścicieli nieruchomości.

Zamień wieloletni czynsz na gotówkę z góry – Telecom Infrastructure Partners Polska

Napisane przez Konrad Mroczek

MSI ogłasza pierwszy produkt w ramach „The Limited Series”. To karta graficzna GeForce RTX GAMING X 8G NV EDITION

Nowe centrum logistyczne w Toruniu gotowe na sprawną obsługę przesyłek w regionie