Jest to program w formie samokształcenia, adresowany do osób, które posiadają już podstawową znajomość analizy szkodliwego oprogramowania. Dzięki niemu zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły będą mogły w zaciszu własnego domu zdobyć umiejętności związane z inżynierią wsteczną, stosując najlepsze praktyki oferowane przez Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) firmy Kaspersky.
Według badania firmy Kaspersky obejmującego osoby podejmujące decyzje biznesowe dotyczące informatyki 41% przedsiębiorstw planujących zwiększyć swój budżet bezpieczeństwa IT chce dysponować lepszą specjalistyczną wiedzą w dziedzinie bezpieczeństwa. Dlatego, aby sprostać tym potrzebom, specjaliści ds. bezpieczeństwa IT pragnący rozwijać swoją karierę powinni dążyć do podnoszenia swoich kwalifikacji.
Z powodu wprowadzonych w ubiegłym roku restrykcji związanych z pandemią znacząco wzrosła popularność zajęć online. Wychodząc naprzeciw osobom, które chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie analizy szkodliwego oprogramowania oraz inżynierii wstecznej i są gotowe robić to online, Kaspersky wprowadza nowe szkolenie poświęcone takim umiejętnościom.
Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość przekucia aktualnej wiedzy dotyczącej analizy szkodliwego oprogramowania na praktyczne doświadczenie. Nauka będzie skoncentrowana na najlepszych praktykach oferowanych przez Denisa Legezo oraz Iwana Kwiatkowskiego, starszych badaczy ds. bezpieczeństwa z zespołu GReAT firmy Kaspersky. Zespół ten to ciesząca się międzynarodowym uznaniem grupa badaczy szkodliwego oprogramowania oraz specjalistów ds. wyszukiwania zagrożeń, która zajmuje się zaawansowanymi działaniami cyberprzestępców, sposobami zabezpieczania się przed nimi oraz reagowania na nie.
Szkolenie składa się z ponad 50 lekcji wideo opartych na 10 najnowszych rzeczywistych przypadkach zaawansowanych cyberataków, w tym MontysThree, LuckyMouse oraz Lazarus, osobiście badanych przez instruktorów szkolenia.
Uczestnicy nabędą umiejętności poprzez praktykę w trakcie 100 godzin spędzonych w wirtualnym laboratorium, w którym będą mogli szczegółowo i skutecznie analizować różne przypadki przy użyciu całego wachlarza narzędzi, takich jak IDA Pro, Hex-Rays Decompiler, Hiew czy 010Editor. Celem szkolenia jest także wykształcenie umiejętności wykonywania analizy próbek napisanych w różnych językach programowania lub skryptowych, postępowania z zaciemnioną lub zaszyfrowaną zawartością w szkodliwym oprogramowaniu oraz zaznajomienie z procesami asemblera.
Materiał szkolenia jest dostępny przez sześć miesięcy, dzięki czemu uczestnik może dostosować naukę do własnego tempa. Program został przygotowany z myślą o osobach indywidualnych, jak również większych grupach odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo — wówczas przybierze postać szkolenia korporacyjnego. Będzie on przydatny dla badaczy bezpieczeństwa, personelu zajmującego się reagowaniem na incydenty, analityków szkodliwego oprogramowania, inżynierów bezpieczeństwa, analityków bezpieczeństwa sieci, specjalistów odpowiedzialnych za wyszukiwanie zagrożeń APT oraz personelu centrów operacji bezpieczeństwa.
Analizując rzeczywiste przypadki w specjalistycznych laboratoriach oraz korzystając z eksperckiej wiedzy firmy Kaspersky, uczestnicy szkolenia mogą nabyć nowe umiejętności, stając się lepszymi specjalistami w zakresie inżynierii wstecznej. Dzięki temu mogą pewniej i skuteczniej wykorzystać dotychczasowe umiejętności w przyszłej pracy nad rzeczywistymi przypadkami. Szkolenie pomoże im stać się bardziej wszechstronnymi specjalistami ds. cyberbezpieczeństwa w kontekście dzisiejszego krajobrazu zagrożeń – powiedział Costin Raiu, dyrektor Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) w firmie Kaspersky.
Kurs Targeted Malware Reverse Engineering stanowi element nieustannie rozszerzanej oferty szkoleń firmy Kaspersky przeznaczonej dla specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Oferta ta zawiera również program online, pozwalający nauczyć się wyszukiwania zagrożeń APT przy użyciu reguł YARA. Więcej szkoleń będzie dostępnych wkrótce. Ofertę można obserwować na stronie https://xtraining.kaspersky.com.
Informacje szczegółowe na temat omawianego w tej informacji prasowej kursu są dostępne na stronie https://xtraining.kaspersky.com/courses/targeted-malware-reverse-engineering.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.