w

Kaspersky PURE uzyskał doskonałe wyniki w testach przeprowadzonych przez magazyn Virus Bulletin

 

W teście porównawczym opublikowanym w kwietniowym numerze magazynu Virus Bulletin wszystkie wymienione rozwiązania Kaspersky Lab uzyskały doskonałe wyniki w wykrywaniu szkodliwego oprogramowania. Szczegółowe testy 69 najpopularniejszych produktów antywirusowych trwały pięć tygodni i zostały przeprowadzone na komputerach działających pod kontrolą systemu Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 3.       

 

Warto podkreślić, że był to pierwszy niezależny test, w którym Kaspersky PURE udowodnił, że posiada wszystko, co niezbędne, aby zapewnić ochronę na światowym poziomie. Przy użyciu skanera na żądanie oraz modułu ochrony w czasie rzeczywistym Kaspersky PURE zneutralizował wszystkie szkodliwe programy z kolekcji użytej w teście, łącznie z polimorficznymi szkodliwym programami, które posiadają zdolność samoczynnego modyfikowania swojego kodu.

 

Kaspersky PURE doskonale wypadł również w testach wykrywania reaktywnego i proaktywnego (RAP), uzyskując współczynnik wykrywalności na poziomie 94,5%. Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab poradziło sobie znacznie lepiej niż konkurencyjne produkty firm Symantec, McAfee oraz ESET, które nie uzyskały imponujących wyników również w innych obszarach testu.        

 

W najbardziej wymagających warunkach testowych Kaspersky PURE nie wygenerował ani jednego fałszywego trafienia i doskonale poradził sobie z wykrywaniem szkodliwego oprogramowania w archiwach wszystkich typów. Eksperci z Virus Bulletin zwrócili również uwagę na prędkość skanowania – dzięki wykorzystaniu technologii iSwift rozwiązanie firmy Kaspersky Lab uzyskało najwyższe wyniki w wielokrotnym skanowaniu plików – pozostawiając konkurencyjne rozwiązania daleko w tyle.  

 

Na autorach testu pozytywne wrażenie zrobił również intuicyjny, przyjazny dla użytkownika interfejs oraz wiele innych usprawnień w rozwiązaniach firmy.  

 

Kaspersky PURE jest flagowym rozwiązaniem firmy Kaspersky Lab w ofercie produktów dla użytkowników domowych, które chroni komputery przed wszystkimi rodzajami cyfrowego zanieczyszczenia i zagrożeń cybernetycznych, łącznie ze spamem, infekcjami wirusów oraz kradzieżą tożsamości. Program zawiera rozszerzony moduł kontroli rodzicielskiej pozwalający skonfigurować ustawienia uniemożliwiające młodym ludziom uzyskiwanie dostępu do nieodpowiednich treści podczas surfowania po Internecie lub korzystania z portali społecznościowych. Rodzice mogą ograniczyć czas spędzany przez ich dzieci przed komputerem, blokować dostęp do określonej zawartości oraz monitorować korzystanie z poczty elektronicznej i portali społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter oraz MySpace. Rozwiązanie zapobiega również utracie cennych zasobów, takich jak zdjęcia i muzyka, oraz chroni użytkowników podczas zakupów lub korzystania z bankowości online.

 

Więcej informacji na temat produktu Kaspersky PURE można znaleźć na stronie http://www.kaspersky.pl/pure

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Avatar photo

Napisane przez Kupczyk Piotr

Trwa Akcja Posesja

Jak dobrze poprowadzić projekt informatyczny