Zgodnie z raportem Kaspersky Lab (http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=685), udział spamu w globalnym ruchu pocztowym wyniósł w trzecim kwartale 2011 r. aż 79,8 procent. Do efektywnego blokowania spamu można skorzystać z kilku metod, a jedną z najskuteczniejszych jest tzw. "metoda kontekstowa", która pozwala na analizowanie setek tysięcy e-maili dziennie. Do skutecznego działania tej funkcji niezbędne jest częste uaktualnianie bazy danych, zawierającej próbki znanego spamu.
Tradycyjne techniki generowania i dystrybuowania do klientów uaktualnień baz danych są obarczone około 10-minutowym opóźnieniem. Biorąc pod uwagę fakt, że antyspamowa baza danych Kaspersky Lab jest uaktualniana ponad 150 razy dziennie, 10 minut to całkiem dużo. W tej sytuacji oprogramowanie antyspamowe, które korzysta z tradycyjnego mechanizmu aktualizacji, przepuszcza 2-3% spamu.
Technologia "Enforced Anti-Spam Updates Service" zapewnia wysyłanie uaktualnień do rozwiązań antyspamowych Kaspersky Lab przy użyciu metody ‘push’. Dzięki temu podejściu bazy danych na serwerach Kaspersky Lab i w rozwiązaniach użytkowanych przez klientów są dokładnie takie same w każdym momencie. Efektem jest znaczne zwiększenie skuteczności wykrywania spamu.
Produkty Kaspersky Security 8.0 for Microsoft Exchange Server oraz Kaspersky Linux Mail Security (dawniej Kaspersky Mail Gateway) otrzymają technologię "Enforced Anti-Spam Updates Service" w postaci specjalnego uaktualnienia. W późniejszym terminie nowa metoda zostanie dołączona do produktu Kaspersky Hosted Security oraz Kaspersky Anti-Spam SDK.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.