w ,

Jakie krzesła do salonu

Proste i z klasą

Minimalizm to aranżacja odciążająca przestrzeń, eliminująca to, co chaotyczne czy przytłaczające. Doskonale sprawdza się zarówno w dużych wnętrzach, jak i tych niewielkich, które dzięki niemu optycznie zyskują na powierzchni. Oszczędne zdobnictwo, wraz z tendencją do geometryzacji, pomaga osiągnąć harmonijną, spójną atmosferę. Dominują tu stonowane, chłodne barwy, od czasu do czasu przełamane wyrazistym akcentem, na przykład czerwieni czy fioletu. W tak zaaranżowanym salonie warto postawić na komplet krzeseł o prostej formie i intensywnej kolorystyce. VENUS, krzesła z kolekcji firmy JADIK, sprawdzą się znakomicie jako odcinający się od jasnej aranżacji, centralny punkt salonu. Dostępne są w wielu zdecydowanych barwach, m.in. czerni, bordo, fioletu i groszkowej zieleni. Estetyka minimalizmu stawia przede wszystkim na komfort i subtelną elegancję. Pomimo swej powściągliwej formy prezentuje się niezwykle efektownie. Jeżeli tak właśnie wygląda Twój salon lub tak go sobie wyobrażasz, ciekawym rozwiązaniem będą krzesła o nowoczesnym kształcie i śmiałej kolorystyce.

Odrobina luksusu w dobrym stylu

Być może marzy Ci się wnętrze trochę w stylu retro, ze szczyptą złota, ale bez zbędnego blichtru. Być może zależy Ci na kameralnej atmosferze, rozświetlających dodatkach i komfortowej, pluszowej kapie. Jeżeli tak, to aranżacja glamour będzie strzałem w dziesiątkę. Nie wymaga przeprowadzania wielkich zmian. Już kilka drobnych akcentów z powodzeniem przywoła jej subtelny, relaksujący klimat. Pluszowa lub atłasowa kapa, złocony świecznik, kilka zdjęć w metalicznych ramkach, żyrandol z kryształów, to ważne, budujące nastrój elementy. Glamour chętnie zderza współczesne materiały jak szkło czy aluminium z klasycznymi, a nawet barokowymi zdobieniami. Zgeometryzowane, proste meble otacza wykwintnymi tkaninami o zróżnicowanej fakturze i głębokich barwach. Dominują fiolety, zgaszone brązy, złoto, srebro i szarości. W tej subtelnej, nastawionej na wyciszający relaks aranżacji nie może zabraknąć komfortowych krzeseł. Kolekcja MEES firmy JADIK, w miękkim obiciu z popielatego pluszu na pewno będzie dobrym wyborem. Krzesła wykonane ze szczególną precyzją i troską o indywidualny charakter, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Solidny stelaż z litego drewna, wygodne oparcie i lekko opływowa forma zachęcają do wypoczynku. Doskonale wpisują się we właściwą dla glamour zasadę pogodzenia komfortu i nastrojowej, misternej ornamentyki.

Usiądź wśród kwiatów

Roślinne motywy, faliste linie i fascynacja naturą, to znaki rozpoznawcze secesji, stylu, który zawojował salony na przełomie XIX i XX wieku. Dziś triumfalnie powraca, czemu trudno się dziwić, bo jest naprawdę wyjątkowy. Zachwyca lekkością, finezyjnym wzornictwem i nieszablonowym, zrywającym z symetrią i geometryzacją, podejściem do przestrzeni. Przyroda stanowi w secesji niewyczerpane źródło inspiracji. Muszle, ważki i łabędzie obecne są w postaci intarsji na meblach, wzorów na tapetach, zdobień na lustrach, świecznikach i innych funkcjonalnych drobiazgach. Malowane, inkrustowane czy grawerowane, kwiaty wyglądają jakby swobodnie oplatały ściany i biurka. Lustro w misternej oprawie, komoda z subtelną intarsją czy kwieciste zasłony z pewnością pomogą w stworzeniu unikalnego, secesyjnego wnętrza. Wygodne krzesła o oryginalnym, nawiązującym do tej stylistyki designie, posiada w swojej ofercie firma JADIK. Pełne uroku kwiaty o fantazyjnie wygiętych łodygach oplatają kolekcję RODY. Precyzyjne, manualne wykonanie odróżnia ją znacznie od masowo produkowanych mebli, zapełniających dzisiejsze sklepy. Inspirację naturą widać nie tylko w śmiałym wzornictwie, ale również w stelażu z litego drewna. Widoczne elementy krzeseł, zrobione z buczyny i dębu, dopracowane są lakierami w różnych kolorach i odcieniach. Troska o detal i komfort użytkowania, w połączeniu z oryginalną estetyką sprawiają że kolekcja RODY idealnie wpisuje się w secesyjny, urokliwy trend.

Avatar photo

Napisane przez Intro Media

Zielone budownictwo wobec barier prawnych

Sposoby na bezsenność