w

Jak udekorować dom na święta?

Co roku domownicy stają przed pytaniem, jak udekorować mieszkanie na święta. Czasami trudno jest znaleźć coś oryginalnego i jednocześnie niedrogiego. Nie trzeba jednak wydawać wielu pieniędzy na dekoracje – przy odrobinie fantazji i kreatywności można nie tylko udekorować choinkę, ale i całe wnętrze.
Święta to najlepszy czas, aby wnieść do domu przytulną i świąteczna atmosferę – pełną radości i dobrego humoru. Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, nadchodzi czas na przygotowanie mieszkania. Przed dekoracją domu należy dokładnie wysprzątać wszystkie kąty – odkurzyć podłogi, zadbać o meble i umyć okna. Następnie można przystąpić do dekorowania domu na święta. Warto rozważyć sporządzenie spisu swojej obecnej kolekcji ozdób przed wyruszeniem na świąteczne zakupy, a następnie obmyślić budżet na nowe dekoracje. Pamiętajmy, aby ponownie wykorzystać elementy, które posiadamy – wstążki, ozdoby, światełka – tak, aby połączyć je z nowymi dekoracjami. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowych rzeczy warto zwrócić uwagę na estetykę i styl wnętrz, kolory i dostępną przestrzeń. 
Przytulny salon 
W pierwszej kolejności warto zadbać o wystrój salonu. To jedno z najważniejszych pomieszczeń, które dekorujemy na święta. To właśnie tu domownicy spędzają najwięcej czasu z rodziną i wśród znajomych. Jasne, miękkie i kremowe odcienie powinny odgrywać pierwszoplanową rolę. Puszyste białe futra i miękkie tekstylia zapewnią komfortową i zimową atmosferę, którą można uzupełnić o delikatną poświatę migoczących świec. 
Choinka w donicy to świetny pomysł do każdego wnętrza – jest główną ozdobą domu na każde święta Bożego Narodzenia. Może nie tylko wzbogacić wystrój wnętrza, ale stać się centralnym punktem w domu. Ceramiczna donica będzie dobrze się komponować w klasycznym wnętrzu. Będzie ciekawym detalem obok kominka. Metalowa z kolei sprawdzi się w nowoczesnym salonie. 
Pamiętajmy, że ozdoby świąteczne to nie tylko choinka. Doskonałym miejscem do dekoracji są schody i ich poręcz. Świetnie wyglądają na nich girlandy i światełka – mówi Emil Basta z WPBM „Mój Dom” S.A. Wszelkie blaty, stoły i komody to dobre miejsca na dekoracje, jeśli znajdą się na nich choćby niewielkie ozdoby świąteczne – kontynuuje. 
Świąteczna kuchnia i jadalnia
Jeżeli chodzi o świąteczne dekorowanie kuchni, warto postawić na nowoczesny lub tradycyjny wystrój – w zależności od upodobań. Ciąg migoczących lampek wokół kuchennego okna może znacznie wzbogacić wystrój pomieszczenia. Atmosferę zapewnią dodatki – ściereczki kuchenne w zielono-czerwoną kratę i zastawa stołowa z zimowym motywem. Dobrym pomysłem jest też zawieszenie świątecznego wieńca w oknie, który podobnie jak światełka, będzie widoczny również na zewnątrz. 
Kolejnym ważnym pomieszczeniem w domu jest jadalnia. Przy organizacji świątecznej kolacji warto pamiętać o bieżniku na stół, dekoracjach z białych świec, narzutach na krzesłach ze sztucznego białego futra i świątecznej zastawie stołowej. 
Łazienka jak ze snu
Łazienka to także istotne miejsce podczas dekoracji domu na Boże Narodzenie. W tym pomieszczeniu warto dodać kilka drobnych akcentów, które wniosą świąteczną atmosferę do tego wnętrza! Zapach cynamonowej świecy i czerwony ręcznik to  proste sposoby na dekorację. Co jeszcze możemy zrobić w tym pokoju?

  • Zawieśmy wieńce nad lustrami,
  • Włóżmy sztuczne laski cukierków do kubka na szczoteczkę do zębów,
  • Użyjmy świątecznej zasłony prysznicowej,
  • Zawieśmy ozdobę na klamce drzwi do łazienki.

Zimowa sypialnia
Nie ma nic lepszego od poranków w świątecznej sypialni. Pierwsze miejsce, w którym budzisz się rano, powinno być radosne i jasne. Warto pomyśleć o postawieniu mini choinki na szafce nocnej, rozłożeniu na łóżku koca w zielono-czerwoną kratę i zamianie poszewek poduszek na te z zimowym motywem. Te pomysły na dekorację sypialni sprawią, że pomieszczenie stanie się przytulne. 

Napisane przez Publicon_PR

Mieszkanie pod miastem. Coraz więcej osób wybiera zaciszne osiedla

PAYBACK otwiera worek prezentów!