w

Inwestowanie w otoczenie

Jakość mieszkań i nowoczesne rozwiązania architektoniczne muszą dziś współgrać z atrakcyjnym zagospodarowaniem terenu osiedla. Nawet przy ścisłej zabudowie firmy deweloperskie inwestują w zieleń. Często zatrudniają do aranżacji terenu specjalistów. Zielone otoczenie budynków podnosi bowiem wartość nieruchomości.

Zamieszkać komfortowo  

Nowe osiedla w niczym nie przypominają betonowych lasów wieżowców budowanych kilkadziesiąt lat temu, które możemy obserwować w wielu miejscach polskich miast. Mieszkania z wielkiej płyty, które są spuścizną PRL-u nie cieszą się dziś zainteresowaniem nabywców, nie tylko ze względu na stan techniczny, ale i niezbyt imponujące otoczenie.

Dziś kupujący wiążą jakość zamieszkania nie tylko z rozkładem i funkcjonalnością mieszkania, ale i całym środowiskiem osiedla. Chcą mieszkać w ładnej okolicy. Piękne zielone otoczenie zapewnia relaks i podnosi standard życia. Daje poczucie, że mieszkamy w klimatycznym miejscu z dala od miejskiego zgiełku. Inwestorzy, jeśli tylko mogą wykorzystują naturalne otoczenie, w które wtapiają nowe budynki oraz planują prywatne tarasy dla właścicieli mieszkań.  

Kupujący oczekują, że na terenie inwestycji zaprojektowane zostanie miejsce do zabawy dla dzieci i spacerów oraz wypoczynku wśród zieleni. Dla wygody mieszkańców na parterach budynków często lokowane są sklepy i inne placówki usługowe. Osiedla nie rzadko dysponują także własnymi recepcjami, czy portierniami.

Deweloperzy przyzwyczajają swoich klientów do możliwości zmiany aranżacji wnętrz lokali. Promują inwestycje w kontekście funkcjonalności mieszkań. – Klienci poszukują teraz mieszkań o niewielkim metrażu, ale takich które dają możliwość maksymalnego wykorzystania całej powierzchni lokalu. Dlatego konstrukcja nowych budynków, które powstają w kolejnej fazie budowy osiedla Alpha umożliwia zmianę rozkładu mieszkań. Dzięki temu nawet w bardzo małym mieszkaniu możemy zaproponować dodatkowy pokój lub zrobić zamkniętą kuchnię. Istnieje także możliwość łączenia lokali – twierdzi Teresa Witkowska, dyrektor Sprzedaży w RED Real Estate Development.     

Styl nowych projektów

Kupujący wybierają z oferty rynkowej te inwestycje, w których mogą wygodnie zamieszkać. Dlatego firmy deweloperskie konkurują ze sobą już na etapie projektowania. Planujący zakup szukają osiedli o oryginalnej architekturze, dlatego w swoich nowych projektach inwestorzy stawiają na interesującą formę. Osiedla składają się z bardziej kameralnych budynków o przyciągających wzrok, często zróżnicowanych bryłach. Elewacje zdobią wyszukane detale architektoniczne, do wykonania których niejednokrotnie wykorzystywane są naturalne materiały.

Deweloperzy dbają o to, żeby mieszkania i korytarze były dobrze doświetlone. Projektowane są przedsionki i przeszklone wejścia do klatek schodowych oraz umieszczane dodatkowe świetliki. Jasna kolorystyka budynków również dodaje im lekkości. Nawet nieco wyższe niż czteropiętrowe wydają się dzięki temu subtelniejsze.

Avatar photo

Napisane przez PrestigePR

Jewgienij Kasperski wybrany Biznesmenem Roku przez Amerykańską Izbę Handlową w Rosji

Walczyli jak przed 180 laty