w

INTEGRACYJNY FESTIWAL SPORTU – WARSZAWA 2022

Blisko 300 uczniów z mazowieckich placówek weźmie udział w Integracyjnym Festiwalu Sportu — Warszawa 2022. W grach i zabawach sportowych wspólnie uczestniczyć będą dzieci w pełni sprawne i uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną. Celem imprezy jest integracja młodych ludzi poprzez rozwijanie umiejętności współpracy w rywalizacji sportowej. 

Integracyjny Festiwal Sportu Warszawa 2022 odbywać się będzie na hali sportowej „Koło” mieszczącej się przy ulicy Obozowej 60 w Warszawie. Wstęp na imprezę jest wolny. Event organizowany jest przez Fundację Kasi Dulnik przy współpracy z warszawskim Ratuszem oraz dzięki wsparciu pozostałych partnerów.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski oraz Polski Komitet Olimpijski. Młodzież mazowieckich szkół weźmie udział w wieloboju rekreacyjnym. Wśród dyscyplin znalazły się koszykówka, łuki, dyskołap, suwanka oraz indiaka. W wydarzeniu brać udział będzie również Straż Miejska, która obejmie dyżur na stacji poświęconej Pierwszej Pomocy.

Towarzysząca zawodom idea współpracy i fair play ma zwiększyć zrozumienie i akceptację odmienności oraz pomagać w równym traktowaniu wszystkich uczniów. Celem imprezy jest także aktywizacja środowiska dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i znoszenie dysproporcji społecznych. Poprzez wspólną, sportową zabawę promowane są: opieka nad drugim człowiekiem, uczciwość oraz szacunek dla siebie i innych. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkowy medal i upominki, niezależnie od zajętego miejsca.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Warszawy do wspólnego kibicowania już w czwartek, 13 października 2022 roku w godzinach 10.00-14.00.

Kontakt prasowy

Kasia Dulnik

[email protected],

tel. 506 021 197

Napisane przez mariaaa

Jak być fajnym szefem?

Historia rodzinna Jastrunów opowiedziana wierszami i fotografią