w ,

Heat Decor wprowadza grzejnik łazienkowy, którego… nie widać!

Ogrzewanie łazienki to temat, który w ostatnich latach zyskał nowy wymiar. Liczy się już nie tylko efektywność cieplna, ale i design, funkcjonalność, oszczędność miejsca i możliwość montażu w nowoczesnych wnętrzach. Odpowiedzią na te potrzeby jest absolutna nowość od Heat Decor – ścienny panel grzewczy HD-NEO, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjny grzejnik łazienkowy.

W kontekście projektowania systemu grzewczego łazienka okazuje się jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń. Wyzwaniami są często ograniczona przestrzeń, narażenie na wilgoć oraz konieczność zachowania funkcjonalności i estetyki. Wybór klasycznego grzejnika bywa kompromisem, a rozwiązaniem, które pozwala go ominąć, jest najnowszy produkt Heat Decor.

Maksimum efektu, minimum widoczności

Panel grzewczy HD-NEO to innowacyjny, naścienny grzejnik łazienkowy elektryczny. Jego płaska, dyskretna forma (grubość zaledwie 12 mm) sprawia, że nawet przy niewielkiej powierzchni pomieszczenia można go z powodzeniem ukryć w ścianie, uzyskując całkowicie płaską powierzchnię. Co więcej, montaż możliwy jest na każdym etapie budowy – przed lub po wykonaniu tynków, a także w systemie suchej zabudowy. Czyni to rozwiązanie idealnym nie tylko podczas nowych inwestycji, ale i w trakcie remontu czy modernizacji.

Wprowadzając HD-NEO, chcieliśmy zaproponować rozwiązanie, które spełni oczekiwania nowoczesnych użytkowników projektujących wnętrza minimalistycznie, ergonomicznie i bez zbędnych elementów – wyjaśnia Magdalena Kurek, specjalistka ds. wsparcia technicznego w firmie Heat Decor. – HD-NEO to grzejnik, który można ukryć i łatwo wkomponować w aranżację łazienki, a który jednocześnie działa bardzo skutecznie.

Panel grzewczy HD-NEO to technologia bazująca na wykorzystaniu długich fal podczerwieni. Oznacza to, że równomierne i przyjemne ogrzewa całą powierzchnię łazienkową, a nie jedynie wytwarza ciepło, którego część „ucieka”. Wszystko odbywa się bez efektu przegrzewania czy punktowego ciepła. Panel nie wymaga rozbudowanej instalacji.

Po zamontowaniu grzejnika wystarczy podłączyć go do zasilania i regulatora temperatury – czujnika NTC pozwalającego na pełną kontrolę zużycia energii. Dzięki niemu oraz wykorzystaniu podczerwieni – mimo iż mówimy o ogrzewaniu elektrycznym – HD-NEO okazuje się rozwiązaniem nie tylko wygodnym w montażu i użytkowaniu, ale i wysoce oszczędnym, ponieważ 100% energii jest przekształcane w ciepło, a praca urządzenia zostaje ograniczona do minimum. W tym kontekście produkt Heat Decor znacząco wygrywa z innymi klasycznymi emiterami (szczególnie w połączeniu z fotowoltaiką).

Grzejnik łazienkowy, który oszczędza miejsce

Dużą wartością dla użytkowników panelu HD-NEO jest fakt, iż nie dominuje on we wnętrzu. W odróżnieniu od drabinek czy tradycyjnych grzejników łazienkowych nie narzuca stylu ani układu przestrzennego. Okazuje się to kluczowe zwłaszcza w małych łazienkach, gdzie w kontekście funkcjonalnego zagospodarowania pomieszczenia istotny jest każdy centymetr przestrzeni.

Panel grzewczy HD-NEO to płaski grzejnik niewielkich rozmiarów, który można łatwo zamontować zarówno w pobliżu strefy mokrej (np. kabina prysznicowa lub wanna), jak i w centralnym punkcie pomieszczenia. Swoją funkcję spełni zarówno w łazience, ale i garderobie, małej kuchni, jak i w domowym SPA. Jeśli szukasz technologii ekologicznej, energooszczędne, przyszłościowej i wygodnej, a jednocześnie zapewniającej wysoki komfort termiczny, to ten produkt prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę.

O Heat Decor

Producentem panelu łazienkowego HD-NEO jest polska firma Heat Decor – jeden z liderów rynku nowoczesnych systemów ogrzewania na podczerwień. W swojej ofercie posiada folie grzewcze, panele ścienne i sufitowe, maty grzewcze pod lustra oraz zestawy montażowe i regulatory. Rozwiązania HD wykorzystywane są w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym – wszędzie tam, gdzie liczy się wygoda, energooszczędność i estetyka.

Napisane przez Heat Decor

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

LAUFEN na targach ISH 2025