w

GTS Central Europe świadczy usługi przetwarzania danych w modelu IaaS

Warszawa, 28 czerwca 2011 roku, Firma Cisco poinformowała, że GTS Central Europe, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań telekomunikacyjnych i usług centrum danych na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, wdrożył rozwiązanie Cisco Unified Computing SystemTM. Tworzy ono nową platformę do świadczenia usług wirtualnych w oparciu o posiadaną infrastrukturę.

Obecnie GTS CE, dzięki platformie Cisco, może udostępniać swoim klientom zasoby w zakresie przetwarzania danych, pamięci masowej i inne zasoby infrastrukturalne. Ponadto Platforma Cisco Unified Computing System pozwala firmie GTS CE wirtualizować posiadaną architekturę centrum danychoraz w prosty sposób skalować zakres działań, dostosowując je do przyszłych wymagań.

Dzięki nowej grupie produktów pod nazwą GTS Wirtualny Hosting przedsiębiorstwa mogą precyzyjnie
i dynamicznie wybierać, alokować i przenosić zasoby przetwarzania danych w zależności od potrzeb
i w dowolnym momencie.Oznacza to radykalną zmianę sposobu wdrażania i finansowania zasobów przetwarzania danych i pamięci masowej.

Nowe usługi będą dostępne dla klientów firmy GTS CE w Czechach, Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. W zależności od wybranych opcji klienci mogą sprawować kontrolę nad systemami operacyjnymi, aplikacjami i strukturami ramowymi programowania, bez konieczności samodzielnego zarządzania infrastrukturą.Oferta GTS Wirtualny Serwer została opracowana z myślą o mniejszych przedsiębiorstwach, natomiast usługa GTS Wirtualne Centrum Danych powstała dla większych korporacji i organizacji sektora publicznego.

Najważniejsze fakty:

  • Rozwiązanie Cisco Unified Computing System to architektura, która powstała w wyniku ewolucji. Łączy rozproszone zasoby informacyjne w centrum przetwarzania danych, wykorzystując sieć jako platformę integrującą w jeden system zasoby w zakresie przetwarzania danych, sieci, dostępu do pamięci masowej i wirtualizacji.
  • W ramach kompleksowej architektury Cisco®, wdrożonej w centrach danych w Pradze i Warszawie, firma GTS CE wdrożyła serwery stelażowe Cisco UCS serii C. Serwery są w stanie obsługiwać zadania o zmieniającym się poziomie obciążenia poprzez różnicowanie równowagi między zasobami w zakresie przetwarzania danych, pamięci, operacji we/wy i wewnętrznej pamięci masowej. Dzięki temu można ograniczyć całkowity koszt posiadania i zwiększyć prężność przedsiębiorstwa.
  • Poza technologią Cisco Unified Computing System firma GTS wdrożyła również rozwiązanie Cisco Nexus® Fabric Extender z serii 2000, zapewniające łączność z serwerami stelażowymi, jak również przełączniki Cisco Nexus z serii 5000. Rozwiązanie Fabric Extender, współpracujące z przełącznikami Cisco Nexus serii 5000, zapewnia niezwykle ekonomiczne i skalowalne środowisko Gigabit Ethernet.
  • Routing zapewniają routery Cisco ASR Aggregation Services Routers z serii 1000, natomiast nad bezpieczeństwem czuwają urządzenia ASA Adaptive Security Appliances z serii 5500 i 5800.
  • Integrując produkty sieciowe Cisco następnej generacji w zakresie centrum danych i protokołów internetowych, firma GTS CE utworzyła ujednoliconą platformę świadczenia usług (Cisco Unified Service Delivery Platform). Usługi świadczone przez firmę GTS CE wyróżniają się na tle konkurencji większą wydajnością i skutecznością wewnątrz centrów danych, na zewnątrz oraz między nimi. Platforma Cisco Unified Service Delivery zapewnia wirtualną integrację zasobów w zakresie przetwarzania danych, pamięci masowej, aplikacji i sieci LAN, za pośrednictwem inteligentnej, ujednoliconej infrastruktury.
  • Firma Alef Nula, Certyfikowany Partner Cisco na poziomie Gold oraz Autoryzowany Dostawca Technologii Data Center Unified Computing na terenie Czech, opracowała kompleksowy projekt systemu oraz zapewniła usługi wdrożeniowe i integracyjne.

Wypowiedzi:

  • Ignacio Irurita, wiceprezes ds. technicznych w firmie GTS CE

„Przygotowaliśmy dla naszych klientów naprawdę korzystną ofertę. Nasze rozwiązania sieciowe, wraz
z centrami i ujednoliconymi platformami przetwarzania danych, stanowią odpowiednią infrastrukturę do świadczenia usług w chmurze. Nasi klienci mają coraz większe potrzeby w zakresie usług przetwarzania danych, które możemy zaspokoić dzięki kompleksowemu zarządzaniu usługami na najwyższym światowym poziomie”
.

  • Craig Taylor, dyrektor zarządzający działem rozwijających się rynków wschodnich w firmie Cisco

„Dwa lata po premierze rynkowej platformy Cisco Unified Computing System okazuje się, że wielu naszych klientów w Europie Środkowo-Wschodniej wdraża je w różnych sektorach i branżach. Wdrożenie w firmie GTS CE to wspaniały przykład na wykorzystanie naturalnej elastyczności naszej platformy jako fundamentu pod nowe usługi świadczone poza siecią lokalną. Nasza platforma sieciowa gwarantuje szybkie, bardzo bezpieczne i elastyczne wdrożenie funkcji poza siecią lokalną”.

Informacje o GTS Poland:  

GTS Poland (www.gts.pl) to jeden z największych w Polsce alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych, o ugruntowanej pozycji, notowany
w prestiżowych rankingach rynkowych. Firma świadczy nowoczesne i zintegrowane usługi telekomunikacyjne dla firm oraz instytucji. Ponad 7 tysięcy klientów biznesowych GTS – w tym duże polskie oraz zagraniczne korporacje, placówki administracji publicznej oraz małe i średnie firmy ze wszystkich niemal branż – może bezpiecznie i efektywnie prowadzić swoją codzienną działalność i realizować biznesowe cele. GTS Poland świadczy usługi na terenie całego kraju. Firma jest częścią działającego w Europie Centralnej operatora telekomunikacyjnego GTS Central Europe.

Informacje o firmie Alef Nula:

Alef Nula to jeden z wiodących Partnerów Cisco w Europie Środkowo-Wschodniej, z oddziałami w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Będąc największym Autoryzowanym Dystrybutorem Cisco i Wyspecjalizowanym Dystrybutorem Ironport w Europie Środkowo-Wschodniej, firma Alef Nula może pochwalić się bogatym doświadczeniem w zakresie zaawansowanych technologii sieciowych, komunikacji ujednoliconej, rozwiązań usprawniających współpracę oraz innych kluczowych i zaawansowanych rozwiązań.

Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pli http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz

Manager

Solski Burson-Marsteller

ul. Krakowskie Przedmieście 47/51

00-071 Warszawa

tel. +48 501 132 395

email: [email protected]

www: www.solskibm.pl

Wielofunkcyjny transmiter fm od Global Technology

Zmiany na najwyższych stanowiskach w Variant S.A.