Głosowanie odbywa się w internecie. Z każdego państwa nadbałtyckiego kandyduje kilka miejsc, najciekawszych pod względem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Z Polski zgłoszonych zostało 12 cudów: toruńska starówka, historyczny Gdańsk, molo w Sopocie, zamek w Malborku, wydmy w Łebie, Kanał Elbląski, Mazury, Festiwal Wikingów na wyspie Wolin, Białowieża, kopalnię soli w Wieliczce, historyczne centrum Krakowa i starówka w Zamościu.
Jak głosować na Toruń?
Głosowanie zajmuje chwilę. Wystarczy wejść na stronę www.6-bsr-wonders.net, wybrać toruńską starówkę, wpisać swój e-mail i potwierdzić swój głos w mailu, który przyjdzie na skrzynkę odbiorczą.
W głosowaniu każdy może wybrać maksymalnie sześć miejsc, z czego tylko dwa ze swojego kraju.
W konkursie startuje 65 miejsc z regionu Morza Bałtyckiego. Każde z nich zostało wytypowane przez kraje sąsiadujące. Co ciekawe, udział biorą w nim atrakcje, które nie są położone na wybrzeżu. "6 cudów Bałtyku" obejmuje teren całych państw, a nie tylko najciekawszych miejsc położnych nad Bałtykiem.
Plebiscyt ma trzy etapy. W pierwszym, który zakończy się 30 maja, zostaną wyłonione 33 miejsca z największą liczbą głosów. Kolejna runda odbędzie się w czerwcu i lipcu. Pozostanie wtedy 16 najciekawszych atrakcji turystycznych. W trzeciej – finałowej, która będzie trwała od sierpnia do września, wybierzemy sześć cudów Bałtyku.