Audi zwiększa tempo rozwoju. W Agendzie Audi marka pod kierownictwem CEO Gernota Döllnera jasno określiła, na jakich obszarach firma się koncentruje. Nacisk zostanie położony na produkty i technologie, a także na jakość i innowacje. Kolejnym podjętym krokiem jest decyzja o utworzeniu w zarządzie specjalnego stanowiska ds. innowacji i pojazdów definiowanych programowo (SDV) – Rada Nadzorcza podkreśla spójny nowy kierunek organizacji i nadal nadaje oprogramowaniu centralną rolę.
„Podejmując decyzję o utworzeniu nowego stanowiska na poziomie zarządu, wzmacniamy długoterminową strategię w zakresie technologii i innowacji oraz koncentrujemy się na rozwoju pojazdów SDV” – mówi Manfred Döss, Przewodniczący Rady Nadzorczej AUDI AG. „Jesteśmy pewni, że Geoffrey Bouquot wraz z całym zespołem zarządu dostarczy ważnych impulsów do skutecznej realizacji Agendy Audi”.
Jörg Schlagbauer, wiceprzewodniczący rady nadzorczej i przewodniczący rady zakładowej AUDI AG: „Powołanie do zarządu Geoffreya Bouquota, który koncentruje się na pojazdach definiowanych programowo i innowacjach, podkreśla również dążenie pracowników do Przewagi dzięki technice. Z niecierpliwością czekamy na powiew świeżości – i na wspólną pracę, aby cztery pierścienie znów świeciły jaśniej”.
Podstawowym elementem Agendy Audi jest przyspieszenie prac rozwojowych poprzez wprowadzenie organizacji opartej na matrycy. Wzmacnia ona zarządzanie serią modeli poprzez większą odpowiedzialność przedsiębiorczą i wyraźnie strukturyzuje kompetencje w organizacjach liniowych w ramach rozwoju technicznego. Zgodnie z tym, kompetencje rozwojowe działów technicznych są połączone w jasno zdefiniowanej logice systemowej. Idzie to w parze ze zmianą paradygmatu w kierunku zintegrowanego rozwoju pojazdów z oprogramowaniem, który jest wiodącym elementem. Jako członek zarządu ds. innowacji i pojazdów definiowanych programowo, Geoffrey Bouquot będzie kierował transformacją w kierunku organizacji skoncentrowanej na oprogramowaniu.
Dyrektor generalny AUDI AG Gernot Döllner mówi: „Naszą ambicją jest Przewaga dzięki technice, a innowacyjność jest kluczem do naszej kondycji w przyszłości. Potrzebujemy gruntownych zmian strukturalnych, aby osiągnąć szybsze tempo rozwoju i wyraźnie skupić się na oprogramowaniu. Powołując Geoffreya Bouquota, realizujemy ten cel. Geoffrey posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu i przekształcaniu dużych zespołów rozwojowych i programistycznych. Jestem pewien, że wniesie on decydujący wkład do Audi dzięki połączeniu swoich kompetencji technologicznych, zdolności do innowacji i międzynarodowych cech przywódczych”.
Geoffrey Bouquot skomentował: „Audi dla mnie reprezentuje precyzję i przyszłość – inżynierię i cyfryzację. Nie mogę się doczekać mojej nowej roli. Chciałbym przyczynić się do zainicjowania pozytywnego trendu wzrostowego wraz z zespołem Audi i jego ekosystemem. Większa wydajność i dalszy rozwój cyfryzacji to ścieżki prowadzące do tego celu”.
Skuteczne przywództwo w czasach transformacji
Geoffrey Bouquot ma bogate doświadczenie w kierowaniu międzynarodowymi zespołami z różnych dziedzin rozwoju technicznego. Kierował dużymi jednostkami inżynierii oprogramowania podczas dużych zmian i procesów transformacji oraz był odpowiedzialny za strategiczne zarządzanie długoterminowymi innowacjami, na przykład w dziedzinie sztucznej inteligencji i zautomatyzowanej jazdy.
Geoffrey Bouquot ostatnio zajmował stanowisko CTO grupy i starszego wiceprezesa ds. strategii w Valeo. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za strategię korporacyjną, badania i rozwój, sprawy publiczne i zrównoważony rozwój, marketing i innowacje. Bouquot kierował siecią badawczo-rozwojową liczącą 20 tys. inżynierów, a także 20 centrami badawczymi i 40 centrami rozwoju.
Do jego zadań należało wdrożenie planu transformacji w zakresie badań i rozwoju, przyspieszenie cyfryzacji i osiągnięcie zwiększonej wydajności poprzez koncentrację na wybranych platformach. Bouquot założył również pierwsze we Francji wyspecjalizowane laboratorium zajmujące się sztuczną inteligencją pojazdów autonomicznych.
Przed podjęciem pracy w Valeo był doradcą technicznym ds. przemysłowych w gabinecie francuskiego ministra obrony.