w , , , ,

Gdzie warto sprzedać włosy?

Osoby przez wiele lat czas noszące długie włosy często w pewnym momencie decydują się na diametralną zmianę wizerunku i ścięcie pasm na krótko. Dzięki sprzedaży włosów mogą liczyć na dodatkowe pieniądze przy jednoczesnej realizacji swoich planów. Zobaczmy, jak i gdzie można sprzedać włosy.

Kto może sprzedać włosy?

Włosy mogą sprzedać właściwie wszyscy, którzy spełniają wymagania określone przez salon prowadzący skup włosów. Chociaż długie włosy są atutem przede wszystkim kobiet, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoje pasma sprzedali także mężczyźni posiadający bujne fryzury. Płeć nie ma tutaj znaczenia. Podobnie jest z wiekiem – pasma mogą sprzedać zarówno kobiety w wieku 25 lat, jak i dzieci. Ta ostatnia grupa stanowi zresztą dużą część osób przychodzących sprzedać włosy – dziewczynki często zapuszczają pasma do komunii, a po przyjęciu sakramentu chcą ściąć swoje długie włosy.

Jakie włosy można sprzedać?

Nie wszystkie włosy nadają się do sprzedaży. Przede wszystkim włosy muszą być naturalne, dziewicze – tzw. virgin hair. Pojęciem tym określa się pasma, które nigdy nie były poddawane żadnym zabiegom chemicznym, np. farbowaniu. Z tego względu skup włosów najczęściej przyjmuje kosmyki od dzieci i młodzieży. Włosy muszą być w doskonałej kondycji i nie mogą być zniszczone.

Kolejnym kryterium jest długość. Skup włosów może indywidualnie określić jakiej długości pasma skupuje, jednak zazwyczaj minimum to około 40 cm. Specjaliści zgodnie twierdzą, że najbardziej pożądane są włosy pochodzące od Europejek, ponieważ charakteryzują się one miękkością, dobrą i silną strukturą, a także łatwością w układaniu. To właśnie kosmyki o takim charakterze, cieszą się dużym uznaniem.

Jak przygotować włosy do sprzedaży?

Włosy oddawane do skupu muszą być czyste, dlatego przed samą sprzedażą należy je dokładnie umyć. Trzeba pamiętać, że po umyciu nie można nakładać na nie żadnych odżywek ani innych preparatów. Pasma powinny zostać delikatnie osuszone ręcznikiem. Nie wolno również stosować suszarki, trzeba poczekać, aż wyschną naturalnie. Włosy muszą być dokładnie rozczesane i nie mogą posiadać żadnych kołtunów.

Włosy można ściąć samodzielnie w domu lub u fryzjera – sposób jest uzależniony od warunków firmy prowadzącej skup włosów. W przypadku samodzielnego cięcia fryzurę powinno się podzielić na mniejsze pasma i ścisnąć je u góry, i u dołu gumkami, a następnie obciąć – najlepiej jednym prostym cięciem. Obcięte kosmyki warto opleść nitką na całej ich długości lub owinąć je czystym papierem, aby nie poplątały się w trakcie transportu do skupu. Osoby, które chcą mieć pewność, że obcięcie włosów zostanie przeprowadzone zgodnie z zaleceniem, powinny udać się do salonu fryzjerskiego i pozwolić specjalistom, aby zajęli się ich ścięciem.

Gdzie najlepiej sprzedać włosy?

Tagomago Hair w Bielsku-Białej to miejsce, w którym pielęgnacja włosów odgrywa główną rolę. W salonie można poddać się zabiegom, takim jak: bixyplastia, nanoplastia czy botoks na włosy, mającym na celu przywrócenie pasmom blasku, lekkości i nawilżenia. Główną specjalizacją Tagomago Hair jest jednak zagęszczanie i przedłużanie włosów. Doświadczeni pracownicy wykonują usługę w sposób profesjonalny i przy użyciu najwyższej jakości narzędzi i preparatów – keratyny włoskiej lub Kerawaxu. Dzięki temu końcowy efekt przedłużania wygląda bardzo estetycznie i naturalnie.

Tagomago Hair prowadzi również stacjonarny skup włosów w Bielsku-Białej przy ulicy Józefa Piłsudskiego 12 lok. 22. Salon skupuje tylko włosy dziewicze, czyli takie, które nigdy nie były poddawane farbowaniu i rozjaśnianiu. Minimalna długość blond pasm to 35 cm, a ciemnych – 40 cm. Każde włosy wyceniane są na podstawie jakości, koloru i długości. Salon gwarantuje wysokie ceny – nawet do 12000 zł za kg. Włosy wyceniane są w oryginalnej wadze, dlatego ścięte kitki nie są wyczesywane przed wyceną. Osoby zainteresowane sprzedażą mogą zadzwonić pod numer telefonu: 791 941 399 i umówić się na wstępną wycenę, a następnie na podpisanie umowy i ścięcie włosów.

Napisane przez Marcin Balana

Odkrywamy nieznane oblicza polskiej kultury i nauki

Francuski Order Zasługi dla Rolnictwa dla Jakuba Olipry – starszego ekonomisty Credit Agricole