w , , , , ,

Gdzie można kupić najwyższej jakości jedwabną poszewkę?

Bez względu na to, w jakiej pozycji śpisz, każdej nocy wielokrotnie przecierasz i zgniatasz swoje włosy i twarz, przyciskając je w poduszkę. Okazuje się niestety, że wszystkie te tarcia mogą powodować puszenie i wysuszenie włosów, a odgniecenia na twarzy z czasem przeradzają się w stałe zmarszczki, czyli największa zmorę wszystkich kobiet po 30-stce.

Pewnie teraz jesteś przerażona, bo nigdy nie myślałaś o tym w ten sposób, ale spokojnie – na szczęście z pomocą przychodzą jedwabne poszewki, które stoją na straży piękna i młodości kobiet na całym świecie. Szczególnie są uwielbiane przez modelki i aktorki, ale tak naprawdę powinny być dobrem dobrze znanym przez każdą z kobiet.

Jedwabna poszewka na poduszkę tworzy gładką powierzchnię, po której włosy i skóra podczas snu już dłużej nie są narażone na tarcie mechaniczne. Co za tym idzie, mniejsze tarcie powoduje mniej zagnieceń na skórze oraz ograniczone puszenie się włosów. Do tego dochodzą również inne cudowne właściwości jedwabiu jak termoregulacja czy właściwości antyalergiczne.

W tym momencie można zastanowić się: „dlaczego nie słyszałam o tym wcześniej? Czy to nie jest kolejny cud-produkt, który i tak jest przereklamowany? Czy te jedwabne poszewki na poduszki naprawdę robią aż taką różnicę?” Tak, jest to prawda i to udowodniona naukowo. Więcej szczegółów można znaleźć na profilach na Instagramie i Facebooku gramatura.design gdzie publikowane są materiały zwiększające świadomość na temat cudownych właściwości poszewek jedwabnych. Warto zagłębiać się w temat, żeby nie dać się oszukać i dokonać w pełni świadomego wyboru. 

Cechy dobrej poszewki jedwabnej

Znając korzyści urody wynikające z użytkowania jedwabnych poszewek, nie można doczekać się, żeby taką poszewkę mieć w swojej sypialni. Pojawiają się jednak pytania: „Gdzie poszewkę jedwabną można kupić?”, „Na co należy zwrócić uwagę?”, „Skąd można mieć pewność, że nie kupuje się podróbki?”

Odpowiadając na te pytanie, warto skupić się na dwóch najważniejszych kwestiach.

Pochodzenie jedwabiu i bezpieczeństwo

Kolebką jedwabiu są: wschodnie Chiny, Japonia i Indie, i to stamtąd (wbrew powszechnemu przekonaniu o słabej jakości produktów z Chin) pochodzi najprawdziwszy, najlepszej jakości jedwab. Należy zwrócić szczególną uwagę czy tkanina, z której wykonana jest poszewka, posiada certyfikat Oeko-Tex 100, gwarantujący bezpieczeństwo materiału w kontakcie ze skórą.

Jakość, czyli co to jest ta GRAMATURA i momme?

Prawdziwy jedwab, ponieważ jest materiałem luksusowym i ciężko dostępnym, jest też drogi i bardzo delikatny. Chcąc mieć pewność, że inwestuje się w jedwabną poszewkę, która przetrwa i posłuży na lata, powinno zdecydować się na czysty jedwab morwowy klasy 6A o gramaturze 30 momme i najwyższej gradacji 6A.

Brzmi tajemniczo, ale tak naprawdę chodzi tutaj o wytrzymałość i jakość poszewki. Materiał klasy 6A tworzą najdłuższe istniejące włókna jedwabiu, natomiast gramatura 30 momme wyraża wagę w funtach kawałka materiału o wymiarach 45 cali. Czyli w skrócie: im więcej momme, tym cięższy, ale też dużo trwalszy materiał, który przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży na lata!

Gdzie kupić poszewkę jedwabną najwyższej klasy?

Znając cechy najwyższej jakości poszewek jedwabnych można przystąpić do poszukiwania idealnego produktu. W tym celu należy wpisać w Google: „poszewka jedwabna wykonana ze 100% jedwabiu morwowego klasy 6A 30 momme”. Ku naszemu zaskoczeniu, prawdopodobnie nie znajdziemy naszego wymarzonego produktu.

Nie ma się jednak o co martwić. Pracownia GRAMATURA była dokładnie w tej samej sytuacji. Jej właścicielka też nie mogła znaleźć na polskim rynku poszewki jedwabnej o gramaturze 30 momme, dlatego ostatecznie postanowiła stworzyć ją od podstaw. I tak właśnie narodził się pomysł na markę GRAMATURA. Markę stworzoną w Polsce, szyjącą ręcznie produkty z najlepszej jakości jedwabiu na rynku, oferującą unikatowy design i zwracającą uwagę na najmniejsze szczegóły. Taką markę, której można zaufać, bo pierwszą poszewkę uszyli właśnie dla siebie! 🙂

Więcej informacji na temat pracowni GRAMATURA oraz jej oferty obejmującej m.in. akcesoria jedwabne  (scrunchies, opaski jedwabne, szarfy jedwabne oraz jedwabne zestawy prezentowe) można znaleźć na stronie internetowej: https://gramatura.design/

Napisane przez Marcin Balana

Car Platform otwiera się na klientów indywidualnych i zapowiada kolejne zmiany

PLGBC realizuje międzynarodowy projekt CIRCON dot. GOZ