w , ,

FM Logistic w prestiżowym gronie posiadaczy certyfikatu GMP

GMP (Good Manufacturing Practice -Dobre Praktyki Wytwarzania) – jest standardem światowym i unijnym, mającym u swoich podstaw zapewnienie konsumentom najwyższej jakości, na każdym etapie obrotu produktu. Dotyczy to  zarówno procesu produkcji, jak i przechowywania gotowych produktów, czy ich transportu.

Uzyskanie certyfikatu przez FM Logistic  poprzedzone było dwudniowym audytem przeprowadzonym przez inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w Warszawie, który miał na celu zweryfikowanie  standardów pracy Operatora, w odniesieniu do zaleceń dobrych  praktyk wytwarzania i dystrybucji.

„Cieszymy się niezmiernie z uzyskania certyfikatu GMP, który potwierdza jakość prowadzonej przez nas operacji.  Mamy ambicje bycia liderem w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej dla sektora farmaceutycznego, zarówno w Polsce, jak i Europie, dlatego znalezienie się w prestiżowym gronie posiadaczy certyfikatu GMP jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do postawionego sobie celu” – mówi Paweł Janicki, Dyrektor ds. Obsługi Klienta, FM Logistic w Polsce.

Posiadanie GMP jest także bardzo istotne dla obecnych i przyszłych Klientów FM Logistic, z sektora farmaceutycznego. To dodatkowa gwarancja dla nich, że stworzone przez FM Logistic procedury zostały zweryfikowane nie tylko przez audyty wewnętrzne działów jakości, ale również przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną. Dane firm, którym przyznany został certyfikat GMP są publikowane na  stronach EMEA, wśród wytwórców Europejskich.

_______________________________________

FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 53 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Piotrków Trybunalski, Chorzów, Pruszków, Błonie i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. FM Logistic realizuje usługi precyzyjnie dopasowane do oczekiwań klientów, m.in.: transport krajowy i międzynarodowy oraz szeroką gamę usług magazynowych i co-packingowych. Firma zatrudnia w Polsce 2700 osób, a w całej Europie blisko      13.000. FM Logistic w Polsce to 500 tysięcy miejsc paletowych, 450 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i w sumie 2200 pojazdów.

Avatar photo

Napisane przez Black&White PR

MyDeal.pl rozpoczyna współpracę z Sare

Digella Błonnik, czyli jak smacznie pożegnać głód