w

Epson zaprasza na wystawę MATKOPOLKO

 

Czerwiec  2011 r. – MATKOPOLKO to historia jednego, zwyczajnego dnia z życia matki-artystki, opowiedziana w 14 odsłonach. Autorką pomysłu jest Anita Burdzińska-Bojarska, scenograf, kostiumolog i malarka, prywatnie mama Tymona i Niny. Projekt powstał przy współpracy z malarką Agnieszką Zawiszą oraz fotografką Anną Bedyńską. Trzy artystki wywodzące się z podobnego środowiska, działające w różnych obszarach sztuki, dla których macierzyństwo stało się niełatwą próbą sprostania oczekiwaniom otoczenia oraz własnemu ideałowi.

"MATKOPOLKO" podejmuje temat matki, mieszkającej we współczesnym mieście, wobec wywodzącego się z XIX wiecznej tradycji mitu Matki Polki. Bohaterki są ubrane w czarne suknie, z okresu żałoby po Powstaniu Listopadowym, gdy mit Matki Polki się ukonstytuował. Kobiety opłakiwały bohaterów, prowadziły domy, wychowywały dzieci i nie zabierały głosu w sprawach politycznych. Anonimowo i z uśmiechem spełniały swoje role. Tak zostały zapamiętane i zmitologizowane w świadomości społecznej. Projekt mówi o zmaganiach współczesnych kobiet z mitem idealnej matki, łączącej macierzyństwo z pracą zawodową, życiem kulturalnym, dbałością o wygląd i zdrowie. Ma formę 14 zdjęć ukazujących matki- artystki w sytuacjach dnia codziennego, z dziećmi, podczas pracy, ćwiczeń na siłowni, w chwili intymności z mężem.

Wszystkie prezentowane na wystawie fotogramy wydrukowano na profesjonalnych papierach fotograficznych Epson Premium Semimatte Photo Paper, 260g/m² i przy użyciu wielokrotnie nagradzanych wielkoformatowych drukarek fotograficznych Epson Stylus Pro 9900 wykorzystujących technologię Epson MicroPiezo TFP™ (Thin Film Piezo), i atramenty  Epson UltraChrome™ HDR (High Dynamic Range) – 11-kolorowy zestaw atramentów pigmnetowych pozwalający odwzorować 98% wszystkich kolorów w skali PANTONE®1

___________
[1]*PANTONE® jest własnością Pantone LLC. 98% pokrycia skali według wzornika PANTONE FORMULA GUIDE solid coated przy wydruku w rozdzielczości 2880 x 1440 dpi na papierze Epson Proofing Paper White Semimatte z wykorzystaniem sterownika drukarki Epson. Pokrycie skali PANTONE może ulec zmianie w przypadku wydruku z wykorzystaniem oprogramowania RIP innych firm.

Dodatkowych informacji udzielają:

 Epson Europe BV                                                 

Oddział w Polsce                                                 

Dorota Wódka-Kot                                                 

tel. (22) 375 75 16                                                  

e-mail: [email protected]                                  

Internet: www.epson.pl

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa

komórka: 501 772 619  [email protected]

Avatar photo

Napisane przez Epson

Trwa kryzys w branży budowlanej

Sage zaprasza do składania księgowym życzeń