Endometrioza dotyka przede wszystkim młode kobiety w wieku rozrodczym oraz dziewczynki. Polega ona na rozroście błony śluzowej macicy tzw. endometrium poza jamą macicy. U zdrowych kobiet endometrium co miesiąc wzrasta w jamie macicy i złuszcza się w trakcie miesiączki, natomiast w przypadku kobiet chorych na endometriozę, komórki endometrium wzrastają w różnych częściach ciała – najczęściej w jamie brzusznej m.in. na jajnikach, jajowodach czy w otrzewnej miednicy, powodując ból i inne dolegliwości. Dodatkowo w trakcie menstruacji można zaobserwować dodatkowe krwawienie z ognisk endometrium zlokalizowanego w innych miejscach ciała bądź organów wewnętrznych. Stan taki wpływa na osłabienie organizmu i stanowi źródło potencjalnych stanów zapalnych i powstawania torbieli.
Endometrioza powstaje w wyniku zachodzących na siebie wielu czynników. Do głównych czynników należy:
- Metaplazja – w myśl tej teorii niektóre komórki, w odpowiednich warunkach, mogą przekształcać się w inny rodzaj komórek. Winą za to można obarczyć terapie hormonalne, w tym wypadku estrogenami.
- Dziedziczenie – teoria ta zakłada, że kobiety mogą już rodzić się z komórkami endometrium, które wcześniej wyemigrowały do innych części ciała.
- Szkodliwy wpływ niebezpiecznych warunków środowiskowych, głównie toksycznych związków w środowisku – kobiety, które mają kontakt z toksynami, częściej zapadają na endometriozę. Najniebezpieczniejsze toksyny to: PCB, DDT i dioksyny oraz xenoestrogeny, które mogą wpływać nawet na przekształcenie się jednych komórek w inne. Niestety trucizny te występują powszechnie w coraz bardziej zatrutym środowisku.
- Równie prawdopodobna wydaje się teoria dotycząca zaburzeń autoimmunologicznych. Naukowcy uważają, że schorzenia autoimmunologiczne pojawiają się u ludzi genetycznie obciążonych a czynniki środowiskowe, czyli w tym przypadku trucizny ze środowiska, są bodźcem uaktywniającym je.
Objawy endometriozy
Najpowszechniejszym objawem endometriozy są bóle w okolicach miednicy, nasilające się w trakcie cyklu menstruacyjnego – szczególnie podczas miesiączki, w trakcie owulacji, w jelitach podczas okresu, podczas oddawania moczu, w trakcie lub po stosunkach płciowych oraz w dolnej części pleców. Do innych objawów można zaliczyć m.in.:
- biegunki,
- zatwardzenia,
- wzdęcia,
- długotrwałe uczucie przemęczenia,
- uczucie rozbicia i słabości,
- długotrwałe problemy z zajściem w ciążę.
Diagnostyka przede wszystkim
Niezdiagnozowana endometrioza może mieć w przyszłości poważne konsekwencje zdrowotne, a także wiązać się z niepłodnością oraz ryzykiem zachorowania na nowotwór. Dlatego tak ważna jest diagnostyka organizmu. Test Obciążeń Organizmu bezboleśnie i bezinwazyjnie określi przyczynę endometriozy.
– Skutecznym i bezbolesnym sposobem na pozbycie się dolegliwości jest wyeliminowanie z organizmu toksyn, metali ciężkich. Pełne odtrucie organizmu pozwala nie tylko usunąć prawdziwą przyczynę wywołującą mutacje komórek, ale też przywrócić równowagę hormonalną organizmu, która uległa uszkodzeniu przez toksyczne substancje pochodzące ze środowiska – tłumaczy Weronika Łapińska z Centrum Diagnostyki Revitum
Pełną diagnostykę organizmu można zrobić za pomocą Testu Obciążeń Organizmu w Centrum Diagnostyki Revitum. Test w bezinwazyjny i bezbolesny sposób określi przyczyny chorób, określi dolegliwości. Niezależnie od tego z jakim rodzajem bólu mamy do czynienia możemy go wyeliminować na trwałe poprzez stosowanie odpowiedniej kuracji opartej na naturalnych preparatach.
————————————————————————————————————————–
Test Obciążeń metodą dr Volla stanowi jedno z najdokładniejszych i najszybszych sposobów wykrycia zmian chorobowych. To elektroakupunktura, którą specjalista biomedycyny przeprowadzana za pomocą specjalnego urządzenia elektronicznego na powierzchni dłoni. Samo przeprowadzenie testu jest całkowicie bezbolesne. Nie zachodzi żadna ingerencja w organizm.
Więcej informacji na stronie: www.revitum.pl