w

EFL z kolejnym kredytem od BGK na finansowanie MŚP

4 lipca br. EFL podpisał kolejną umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na kwotę 500 mln zł. Jest to czwarta umowa kredytowa pomiędzy EFL a BGK. Po uruchomieniu środków z obecnej umowy, łączne pozyskane od BGK finansowanie wynosi 1,35 mld zł. Tym samym BGK staje się jednym z najważniejszych partnerów finansowych EFL.

Środki z nowego kredytu zostaną przeznaczone na finansowanie inwestycji polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Przedmiotem leasingu mogą być pojazdy z napędem tradycyjnym, hybrydowym i elektrycznym w tym samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy oraz przyczepy, ciągniki rolnicze oraz maszyny i urządzenia.  Umowa została podpisana na okres 4 lat.

– EFL nieprzerwanie od ponad 30 lat wspiera inwestycje polskich przedsiębiorców. Z myślą o naszych klientach, którymi w przeważającej większości są mali i średni przedsiębiorcy, tworzymy nowe produkty i uzupełniamy ofertę o dodatkowe usługi wspierające rozwój biznesu. Od wielu lat wspieramy obecnych i nowych klientów w zielonych inwestycjach.  EFL jako pierwsza instytucja finansowa oddała do użytku przedsiębiorcom pierwszy w Polsce kalkulator śladu węglowego inwestycji. Od wielu lat dywersyfikujemy nasze źródła finansowania, współpracując zarówno z partnerami lokalnymi jak
i europejskimi. Jednym z najważniejszych naszych  partnerów na polskim rynku jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Efektem udanej dotychczasowej współpracy i wyrazem wzajemnego zaufania jest podpisana właśnie umowa. Cieszy nas fakt, że dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli jeszcze bardziej wspierać polskich przedsiębiorców w rozwoju biznesu. Dzięki ofercie  finansowania zielonych aktywów oraz możliwości skorzystania z kalkulatora śladu węglowego chcemy ich wspierać w transformacji energetycznej, dzięki której będą budowali swoją przewagę konkurencyjną i wizerunkową, gdyż ograniczanie śladu węglowego traktuje się obecnie w biznesie jako istotny czynnik konkurencyjności przedsiębiorstwa
– powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Misją Bank Gospodarstwa Krajowego jest dążenie do zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski m.in. przez wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Przykładem takiego działania jest współpraca z EFL, która otwiera przed przedsiębiorcami kolejne możliwości na realizację transformacji energetycznej, a także budowanie konkurencyjności. Należy pamiętać, że stabilna i silna gospodarka znajduje swoje odzwierciedlenie w kondycji biznesu, dlatego BGK angażuje się w działania, które mogą tę kondycję wzmocnić. Jako bank rozwoju wypełniamy lukę finansową i podejmujemy współpracę zawsze tam, gdzie korzyść dla gospodarki jest pewna. Tak właśnie jest w tym przypadku – mówi profesor Marta Postuła, pierwsza wiceprezes BGK.

***

EFL S.A. powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu.  W skład Grupy EFL wchodzą spółka flotowa Carefleet, spółka faktoringowa Eurofactor  oraz TUCK CARE, która oferuje  kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych stworzony z myślą o biznesie transportowym. W ramach Grupy EFL spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, usługi flotowe, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od 1991 roku EFL współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in.  Business Superbrands 2021, 2022 sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 389 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl.

Załączniki

Napisane przez Maja Lidke

Sesja pomocy wyjścia z kryzysu. Rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki

Mało znane, ale dobrze płatne zawody, czyli gdzie warto szukać pracy?