w

EFL i ESA TRUCKS POLSKA z nową ofertą dla klientów

EFL, jeden z głównych graczy na rynku leasingu pojazdów ciężarowych, rozpoczyna współpracę z ESA Trucks Polska, autoryzowanym dealerem pojazdów marki DAF. W ramach podpisanej umowy klienci ESA otrzymają nowy standard finansowania obsługi finansowej. Oferta jest skierowana do klienta detalicznego posiadającego co najmniej jeden ciągnik siodłowy. Finansowane będą pojazdy nowe oraz używane we wszystkich wariantach wyposażenia. 

EFL i ESA wspólnie rozpoczynają zupełnie nowy rozdział w rozwoju. ESA na potrzeby współpracy
z Grupą EFL wyodrębniła spółkę celową – E-LEASE Sp. z o .o., skupiającą wszystkie tematy związane z usługami finansowania i ubezpieczania pojazdów. Oprócz współpracy handlowej dotyczącej oferty finansowania strony zawarły również porozumienie w zakresie Centrum Likwidacji Szkód.

Współpraca handlowa ESA z Grupą EFL bazuje na modelu dystrybucji EFL360 dostępnego online
w salonie dealerskim. Od tego roku każdy klient Grupy ESA będzie miał możliwość zapoznać się
z warunkami finansowania w EFL. Dzięki EFL360 w salonie dealerskim klient ma możliwość ,w krótkim czasie, zapoznać się z różnymi wariantami warunków finansowych, dokonać wyboru i otrzymać informację zwrotną na temat decyzji kredytowej. Przy spełnieniu minimalnych formalności otrzyma również analizę zdolności kredytowej. Dodatkowo decyzja o przyznaniu finansowania może być wiążąca  nawet do 12 miesięcy. To absolutna nowość wśród klientów Grupy ESA. Atutem nowej oferty jest także jednodniowy proces rejestracji przy podpisaniu dokumentów w sposób elektroniczny.

Szybkość, wysoka jakość procesu obsługi klienta, minimum formalności przy zawieraniu umowy
o finansowanie i błyskawiczna rejestracja pojazdu to atuty nowej oferty skierowanej do klientów ESA Trucks Polska.

„Podpisanie umowy z Grupą ESA to kolejny, zdecydowany krok Grupy EFL w kierunku umocnienia naszej pozycji na rynku pojazdów ciężarowych. Cieszy nas fakt pozyskania partnera, jakim jest Grupa ESA, będąca jednym z największych operatorów marki DAF w Polsce. Wykorzystując nasze wspólne doświadczenie będziemy mogli zaoferować klientom kompleksową usługę obejmującą nie tylko finansowanie, ale również Centrum Likwidacji Szkód, dzięki któremu klienci, których pojazd uległ uszkodzeniu, będą mogli skorzystać z certyfikowanej sieci naprawczej. Jestem przekonany, że dzięki nawiązanej właśnie współpracy uda nam się dotrzeć z ofertą do nowych grup klientów, dla których w biznesie liczą się nie tylko pieniądze, ale i czas” – powiedział Paweł Bojko, wiceprezes EFL.

„Podpisanie umowy z Grupą EFL to bardzo dobra wiadomość dla nas jako przedsiębiorcy, a szczególności dla naszych klientów. Na pewno zmieni się jakość i szybkość obsługi, która zdecydowanie będzie na wyższym poziomie niż dotychczas. Połączenie szerokiego wachlarzu propozycji Grupy EFL i ESA to bez wątpienia gwarancja bezpieczeństwa biznesu naszych klientów. Mówimy tutaj nie tylko o finansowaniu zakupu pojazdów, ale również o fachowym wsparciu w sytuacji awaryjnej przez Centrum Likwidacji Szkód. Połączenie sił z EFL to bez wątpienia milowy krok w rozwoju naszej działalności, aby móc obsłużyć naszych klientów jeszcze bardziej kompleksowo i fachowo. Mam nadzieję, że decyzja o współpracy z EFL spotka się z przychylną reakcją naszych klientów i docenią nasze starania – powiedział Jarosław Szymkowiak, Dyrektor Zarządzający ESA Trucks Polska.

EFL po trzech kwartałach 2023 roku jest liderem rynku leasingu w segmencie pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 tony z blisko 15% udziałem.

***

EFL S.Apowstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. W skład Grupy EFL wchodzą spółka flotowa Carefleet, spółka faktoringowa Eurofactor oraz TRUCK CARE, która oferuje  kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych, stworzony z myślą o biznesie transportowym. W ramach Grupy EFL spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, usługi flotowe, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od 1991 roku EFL współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in dwukrotnie Marką Godną Zaufania, Business Superbrands 2021, 2022, sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansową Marką Roku. Już ponad 379 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl.

 ESA TRUCKS POLSKA Sp. z o.o. / E-LEASE Sp. z o.o. 

E – LEASE  Sp. z o.o. to nowa spółka wywodząca się z grupy ESA Trucks, rozpoznawalnej na rynku ze sprzedaży oraz serwisowania pojazdów marki DAF i największych producentów naczep. Historie grupy i jej powiazanie z branżą motoryzacyjną to lata doświadczeń – niemal 100 lat na rynku europejskim, 17 lat na rynku polskim. Firma ESA Trucks Polska to niepodważalnie najbardziej utytułowany dealer DAF w Polsce. Posiadający rozbudowaną  sieć punktów serwisowych zlokalizowanych wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych. 

Dodatkowym atutem polskiej  organizacji jest  profesjonalny 380 – osobowy zespół  specjalistów w swojej dziedzinie.  Nowo powstała spółka  E-LEASE Sp. z o.o. rozpoczyna nowy etap w historii grupy ESA Trucks i będzie odpowiedzialna za kompleksowe wsparcie swoich  klientów w zakresie usług finansowych.  Więcej na www.e-lease.com.pl

Napisane przez Maja Lidke

Każda kropla na wagę złota. Jak skutecznie oszczędzać wodę podczas czyszczenia podłóg?

Świąteczna pomoc zwierzętom w potrzebie – ruszyła kolejna edycja akcji Maxi Zoo!