Spotkanie stanowi inaugurację cyklu szkoleń specjalistycznych przygotowanych dla nauczycieli i dyrektorów. WSIiZ współpracuje ze szkołami w zakresie doskonalenia zawodowego, wykorzystywania nowych technologii informatycznych, udostępniania bazy dydaktycznej, a także wymiany doświadczeń.
– Wdrożyliśmy program „E-szkoła – wirtualny dziennik” w ok. 150 szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich w całej Polsce. Od 2010 do 2013 roku realizujemy projekt unijny „Przedsiębiorcze szkoły”, skierowany do placówek ponadgimnazjalnych z Podkarpacia i województwa Małopolskiego – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
W ramach projektu, specjaliści z WSIiZ szkolą nauczycieli, jak wprowadzać innowacyjne narzędzia dydaktyczne (gry symulacyjne i kursy e-learning) na przedmioty: podstawy z przedsiębiorczości oraz ekonomia w praktyce. – W tym momencie w projekcie uczestniczy 10 szkół. Praktycznie zamknęliśmy nabór dla 30 placówek na kolejny rok szkolny – mówi Pasieczna.
W realizowanych przez WSIiZ projektach aktywnie uczestniczy młodzież z regionu. Uczelnia wspiera inicjatywy dążące do współpracy oświatowej, które dają szansę młodzieży ponadgimnazjalnej na pogłębienie wiedzy o doświadczenia akademickie.
Udział w konferencji jest bezpłatny, a każdy z uczestników , otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w konferencji. W załączniku programkonferencji.
Prelegenci, którzy wystąpią podczas konferencji:
Zdzisław Nowakowski – Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu „Certyfikat e-Nauczyciel”
Piotr Ożarski – Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie „Nowe technologie w dydaktyce przedmiotowej – moda czy konieczność?”
Tomasz Bartczak – WSIiZ „e-dziennik – pomoc dla nauczyciela i rodziców”
Wojciech Pitura – WSIiZ „Gry symulacyjne w nauczaniu”
Agnieszka Chrząszcz – Centrum e-Learningu AGH –„ePortfolio – wykorzystanie platformy Mahara do prezentacji osiągnięć nauczyciela”.
Janusz Korniak WSIiZ – „Wykorzystanie Internetu w przygotowaniu materiałów dydaktycznych”.
Piotr Betlej WSIiZ – „Praca nauczyciela i ucznia z platformą e-learningową”.