w

Dziewięć dni o prawdzie

W najbliższą sobotę rozpocznie się Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie. To już 62. edycja tej ogólnopolskiej imprezy dla dzieci, młodzieży i dorosłych o charakterze ekumenicznym. W tym roku towarzyszy jej hasło: „Mówcie prawdę”.

– Komunikacja to podstawa każdej relacji. Wymaga ona otwartości, prostolinijności, uczciwości i szczerości. To cechy, które znajdują się w centrum naszego zainteresowania i związane są z życiem w prawdzie i życiem w zakłamaniu. – wyjaśnia ks. Grzegorz Giemza, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, organizującego to wydarzenie.

Wykłady, seminaria, warsztaty, spotkania i koncerty, to wszystko podczas 9 dni od 2 do 10 lipca br.  Zaproszeni goście, wykładowcy, artyści będą mówić wprost o tym, co jest prawdą, a co kłamstwem i dlaczego mówienie prawdy w dzisiejszych czasach jest takie trudne.

Patronat medialny nad Tygodniem objęli: Ekumenizm.pl, Gazetacodzienna.pl, Gazeta Wyborcza, Głos Ludu, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Luteranie.pl, OX.pl, Polskie Radio Katowice, Radio Bielsko, TV Bielsko, TVP Katowice i Zwiastun. 

Więcej informacji znajduje się na http://www.cme.org.pl/?D=315.

Avatar photo

Napisane przez Giemza Bożena

Minimalne zużycie energii – nowe obowiązki dla inwestorów budowlanych

Brazylijski piłkarz Neymar przynętą hakerów