w

Dreamliner pokaże się w Warszawie

Samolot przyleci do Warszawy w piątek 24 czerwca około południa wprost z pokazu lotniczego w Le Bourget pod Paryżem. Po wylądowaniu zostanie wholowany na płytę przed hangarami na terenie LOT AMS i tam udostępniony do zwiedzania dla zaproszonych gości.

– Prezentacja Dreamlinera w Warszawie to niezapomniane wydarzenie, zarówno dla naszej firmy jak i dla całej branży lotniczej w Polsce. Warszawa to pierwsze lotnisko pasażerskie w Europie, gdzie ujrzymy ten „wymarzony” samolot po jego prezentacji w salonie lotniczym w Le Bourget – mówi Marcin Piróg, prezes PLL LOT. – Jesteśmy dumni, że możemy naszym gościom, mediom oraz pracownikom pokazać ten nowoczesny samolot. Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok, gdy o wyjątkowości Boeinga 787 Dreamliner i nowej jakości obsługi LOT-u będą mogli przekonać się nasi pasażerowie – dodaje Marcin Piróg.   

Dreamliner jest najbardziej innowacyjnym samolotem pasażerskim dalekiego zasięgu, jedynym wyprodukowanym praktycznie w całości z kompozytu. Maszyna spala mniej paliwa niż inne modele samolotów, co znacznie wpływa na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska, posiada również układ redukcji hałasu w kabinie pasażerskiej, zaopatrzony jest w większe okna oraz schowki na bagaże.

Polskie Linie Lotnicze LOT będą pierwszym przewoźnikiem w Europie, który odbierze Boeinga 787. Pierwsza dostawa przewidywana jest w drugim kwartale przyszłego roku. Kolejne cztery egzemplarze  mają zostać dostarczone do końca 2012 roku. Łącznie LOT zamówił osiem Dreamlinerów.

Avatar photo

Napisane przez Przemyslaw Przybylski

Przepis na karmel (cz. 1)

Manifestacja pod domem Janusza 'Siary’ Rewińskiego