w

Dreamliner na Lotnisku Chopina

Dreamliner zjawił się w Warszawie w piątek kilkanaście minut po godzinie 10. Najpierw przeleciał nisko nad głowami widzów tłumnie zgromadzonych wokół ogrodzenia lotniska. Po zatoczeniu kręgu wylądował i został powitany salutem wodnym. Później został zaholowany przed hangar techniczny PLL LOT, gdzie  czekało na niego kilkuset zaproszonych gości.

Jak poinformował prezes LOT, Marcin Piróg, w pierwszy rejs w barwach polskiego przewoźnika Dreamliner poleci w lipcu przyszłego roku. LOT zamówił osiem takich samolotów. Jest pierwszą linią lotniczą w Europie i 25 na świecie, która otrzyma ten model.

W ocenie firmy Boeing Lotnisko Chopina, które będzie pierwszym europejskim hubem Dreamlinera, jest całkowicie gotowe na przyjęcie tej roli. Przedstawiciele Boeinga wizytowali warszawski port lotniczy już w 2007 roku i bardzo dobrze ocenili jego możliwości.

– Odwiedziliśmy setki lotnisk na całym świecie i możemy powiedzieć, że Lotnisko Chopina w Warszawie jest jednym z najlepszych portów, jakie widzieliśmy – napisali w liście do dyrektora portu Richard Vaisvila i Orest Shepson, specjaliści w zakresie technologii portów lotniczych.

Dzisiaj Lotnisko Chopina spełnia jeszcze wyższe standardy. Droga Startowa nr 1po remoncie będzie charakteryzować się wskaźnikiem PCN 72 (Pavement Classification Number – wskaźnik wytrzymałości nawierzchni), co oznacza, że maszyny kodu E, do których zaliczany jest Dreamliner, mogą bez ograniczeń regularnie operować na lotnisku.

Avatar photo

Napisane przez Przemyslaw Przybylski

Big Star nowym klientem GetResponse

Sieć Diagnostyka wybiera Oracle CRM On Demand