w , , , , ,

Dobra restauracja w Bielsku-Białej

Nic tak nie poprawia nastroju, jak dobre jedzenie, spożywane w towarzystwie naszych bliskich. Na kulinarnej mapie Bielska-Białej pojawiła się niedawno restauracja – Magenta Colorfood & Liquids, która stanowi znakomite miejsce do uczty w gronie najbliższych. To miejsce z prawdziwą pasją do gościnności.

Magenta Colorfood & Liquids

Magenta Colorfood & Liquids to restauracja w Bielsku-Białej, która mimo iż otworzyła się całkiem niedawno, to już skradła serca mieszkańcom i turystom odwiedzającym stolicę Podbeskidzia. Już sama nazwa lokalu podpowiada, czego można spodziewać się po tym miejscu. Słowo „magenta” oznacza bowiem żywy, mocny kolor powstający poprzez zmieszanie barwy czerwonej z domieszką barwy niebieskiej. I taka też jest ta restauracja w Bielsku-Białej – kolorowa, pełna energii, życia i radości. Magenta szczególnie upodobała sobie hiszpańską tradycję tapas i włoską kulturę aperitivo.  

Założyciele lokalu pragnęli, aby było to miejsce idealne do kultywowania przyjemności płynącej z jedzenia i picia oraz do celebrowania chwili w gronie bliskich. Nie jest to zwykła restauracja w Bielsku-Białej, ale i koktajlbar, w którym zawsze świeci słońce, panuje dobra energia i wakacyjny luz. W Magencie każdy może poczuć się jak u siebie – i o to właśnie chodziło jej właścicielom.

Magenta Colorfood & Liquids – oferta

Niniejsza restauracja w Bielsku-Białej znajduje się przy ulicy Przekop 10 i czeka na gości od niedzieli do czwartku w godzinach 12:00 – 22:30 oraz w piątki i soboty w godzinach 12:00 – 01.30. W Magenta serwowane są dania z menu tapas oraz z menu restauracyjnego, a w tygodniu w godzinach 12:00 – 16:00 także dania z oferty lunchowej w niższej cenie. Oprócz tego, przez cały dzień sprzedawane są niesztampowe napoje bezalkoholowe oraz napoje alkoholowe, w tym kraftowe piwa, naturalne wina i autorskie koktajle. Ta restauracja w Bielsku-Białej swoją ofertę kieruje zarówno do gości indywidualnych indywidualnych, którzy chcą w samotności lub w towarzystwie grupy znajomych zjeść posiłek lub napić się drinka, jak i do firm, które chcą np. zorganizować w niej imprezę integracyjną lub firmową. Oprócz tego, organizowane są w niej różnego rodzaju wydarzenia, np. koncerty na żywo, warsztaty oraz degustacje koktajlowe czy live cooking.

Możliwe jest również zamówienie spersonalizowanego cateringu. Na miejscu, w restauracji sprzedawane są też vouchery prezentowe np. dla kontrahentów i pracowników oraz eleganckie i niesztampowe wina w formie prezentu dostępne od ręki. Pełną ofertę, a także menu lokalu można sprawdzić na stronie internetowej pod adresem: https://www.magentabb.pl/#menu

Tapas i kultura aperitivo – podstawa Magenta

Solidnym fundamentem i ideą, którą reprezentuje niniejsza restauracja jest kultura jedzenia tapas. Oryginalne tapas to niewielkie przekąski podawane zazwyczaj do napojów alkoholowych w barach w Hiszpanii. Mogą być serwowane na ciepło lub na zimno i przyjmować różne formy, np. warzyw, deski serów lub mięs, małych kanapek czy mini tortilli. W Magneta tapas poświęcone jest całe oddzielne menu. Znajdują się w nim m.in. tapas z chorizo, wędzonego tofu, serów, panierowanego chrupiącego kurczaka, a nawet krewetek czy kalmarów. Pozycje w menu są przygotowane w taki sposób, aby tapas mógł zjeść każdy, kto chce chociaż na chwilę oderwać się od codzienności po ciężkim dniu – w pojedynkę, albo – w przypadku pozycji z tapas party – wśród znajomych osób.

Restauracja w Bielsku-Białej działająca pod szyldem Magenta całym sercem propaguje również aperitivo, czyli drink wypijany przed głównym posiłkiem i zagryzany przekąską, np. tapas. Aperitivo wywodzi się z Włoch, a jego celem jest nie tylko zaostrzenie apetytu, ale również otwarcie celebracji posiłku bądź wieczoru ze znajomymi. O to właśnie chodzi w aperitivo – o wyjście z domu, spotkanie się z innymi ludźmi i spędzenie z nimi czasu przy rozmowie, jedzeniu i koktajlu lub winie. Tapas w połączeniu z aperitivo to świetny pomysł na dzielenie się pysznym jedzeniem, koktajlami i dobrą energią podczas spotkania ze znajomymi, a Magenta to idealne miejsce do takich aktywności.

Magenta Colorfood & Liquids – tu dobrze zjesz!

Magenta Colorfood & Liquids to restauracja w Bielsku-Białej, która mieści się w centrum miasta. Więcej informacji na jej temat można uzyskać:

odwiedzając stronę pod adresem: www.magentabb.pl

telefonicznie: +48 538 478 508

mailowo: [email protected]

poprzez oficjalne profile w mediach społecznościowych

odwiedzając restaurację osobiście: ul. Przekop 10,  43-300 Bielsko-Biała

Napisane przez Marcin Balana

Ona już tu jest! M&M’S® witają nową postać – pierwszą od dekady

W zgodzie z naturą: zwycięski projekt drugiego etapu konkursu Tubądzin Design Awards w kategorii CultureFORM