w ,

Czysta3.VC uruchamia program akceleracyjny dla start-upów – NotAnotherStartupAccelerator

Fundusz czysta3.VC uruchomił unikalny akcelerator dla start-upów we wczesnej fazie rozwoju, gdzie wsparcia udzielać będą wyłącznie founderzy z doświadczeniem inwestycyjnym. Nabór zgłoszeń trwa do 20 listopada

Analizujemy tysiące spółek rocznie. Niezwykle często problemem jest to, że są one na zbyt wczesnym etapie rozwoju i nie są jeszcze gotowe, by sięgnąć po kapitał z VC. Potrzebują krótkiej akceleracji, która ukierunkuje je i pozwoli im skutecznie przygotować się do potencjalnej współpracy z funduszem. Tak zrodził się pomysł na N-A-S-A. mówi Szymon Janiak, partner zarządzający Czysta3.VC. Zależy nam na tym, aby udzielone wsparcie było pragmatyczne, więc poza VC, w roli ekspertów wystąpią wyłącznie founderzy naszych spółek portfelowych, którzy przeszli już przez proces inwestycyjny.

W program zaangażowane będą m.in. osoby stojące za takimi spółkami jak: Applover, Da Vinci Studio czy Rating Captain. Założenie jest proste – w maksymalnie krótkiej, warsztatowej formie zasilić founderów wiedzą z różnych obszarów m.in. marketingu, finansów, analityki czy fundraisingu, a następnie umożliwić im zaprezentowanie się przed szerszą publicznością w ramach organizowanego demo day.

Na rynku funkcjonuje dziś wiele programów, jednak problemem są często długie procedury naboru i czasochłonność. Start-upy według nas nie mogą sobie na to pozwolić. Nasz program to zdecydowanie forma sprintu, bo trwa zaledwie kilka tygodni. Ponadto będzie to wiedza od founderów dla founderów, co jest optymalnym rozwiązaniem. Obecna edycja ma charakter pilotażowy, więc jesteśmy ciekawi jak nietypowe podejście przełoży się na efekty – tłumaczy Szymon Janiak.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 20 listopada. W pierwszym etapie, jury wybierze co najmniej 10 najlepszych ich zdaniem start-upów, które otrzymają wsparcie merytoryczne od ekspertów. Następnie uczestnicy będą mogli zaprezentować projekty swoich start-upów przed mentorami i szerszą publicznością. Zapisy do programu są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, spełniających kryteria, a sam udział jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie https://n-a-s-a.pl.

Napisane przez Anna Piszczałka

Designerska kuchnia w zasięgu ręki – ostatnie dni promocji Samsung cashback

PRZEDŚWIĄTECZNE PREMIERY W ROMANCE TV!