Nowy układ sił politycznych na świecie, szanse i ryzyka związane z rozwojem technologicznym, ESG i odpowiedzialność biznesu – to główne tematy tegorocznej edycji konferencji Coface Country Risk, które odbędzie się 22 października w Warszawie. Credit Agricole jest strategicznym partnerem tego wydarzenia.
Coface Country Risk Conference odbywa się w Polsce już po raz 17, a od 14 lat bank Credit Agricole jest partnerem strategicznym tego wydarzenia.
– Po raz kolejny wspieramy konferencję Coface Country Risk, ponieważ zależy nam na udziale w dyskusji na temat zmieniającego się świata oraz ryzyka w prowadzeniu biznesu. Uważnie słuchamy naszych klientów, śledzimy ich potrzeby i służymy pomocą, także w zarządzaniu ryzykiem – mówi Frederic Lustig, dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Credit Agricole.
Wspierając konferencję, bank chce pomóc przedsiębiorcom w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych, w szczególności tych dotyczących międzynarodowej ekspansji i poszukiwania nowych zagranicznych rynków zbytu.
– Wspieramy klientów korporacyjnych w finansowaniu handlu, proponując rozwiązania minimalizujące ryzyka międzynarodowej wymiany handlowej i zapewniające płynność rozliczeń z tytułu kontraktów międzynarodowych. Nasza oferta obejmuje również produkty optymalizujące przepływy pieniężne z tytułu realizacji kontraktów zawartych z zagranicznym kontrahentami. Zależy nam na tym, żeby klienci dobrze rozumieli ryzyka, jakie się z tym wiążą i potrafili nimi zarządzać – mówi Frederic Lustig.
Udział w globalnej gospodarce, na który decyduje się coraz większa liczba zadowolonych klientów banku dostarcza wyzwań, których do tej pory nie było, ale rodzi też pytania przedsiębiorców o nowe ryzyka.
Przedmiotem tegorocznych dyskusji będą m.in. konsekwencje wyborów we Francji i USA dla stabilności gospodarczej, a także nowy układ sił politycznych na świecie, wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie i pytanie: czy mamy się czego obawiać? Wątpliwości rodzi też rozwój technologiczny, w szczególności rozwój narzędzi opartych na sztucznej inteligencji – czy to nowe możliwości, czy raczej źródło zagrożeń dla biznesu. Coraz ważniejsza staje się także tematyka ESG i zrównoważonego rozwoju: jak skwantyfikować odpowiedzialny biznes?
W programie konferencji jest również wykład dr Jakuba Borowskiego, Głównego Ekonomisty Credit Agricole na temat możliwości wystąpienia boomu inwestycyjnego w Polsce.
Szczegóły programu konferencji pod adresem: https://countryriskconference.pl/