w ,

Credit Agricole sfinansuje panele fotowoltaiczne sieci Biedronka

Viersen, Germany - February 27, 2016: The industrial and business area of Mackenstein is fast growing

Credit Agricole Bank Polska (CABP) wraz z innymi spółkami Grupy Credit Agricole: Credit Agricole Transition & Energies, Crédit Agricole Leasing & Factoring oraz CA Languedoc, udzielił finansowania dla spółki projektowej należącej do Grupy GreenYellow.  

Projekt obejmuje sfinansowanie montażu 2318 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 116 MW, które zrealizowane zostaną na potrzeby własne sieci dyskontów Biedronka. Wartość transakcji to 49 mln euro. Udział CABP wynosi 40 proc, czyli ok. 19,5 mln euro. Okres spłaty – 14 lat.

Dodatkowo bank udzielił transakcji IRS (Interest Rate Swap) w wysokości 7,5 mln euro. Dzięki niej zarówno bank, jak i klient może utrzymać stabilność finansową i przewidywalność kosztów w obliczu zmieniających się warunków rynkowych.

Sieć sklepów Jeronimo Martins Polska to największa detaliczna sieć dyskontów w Polsce, działająca pod marką Biedronka. Natomiast grupa GreenYellow jest francuskim liderem w sektorze transformacji energetycznej. Działa na rynku od 2007 roku. GreenYellow prowadzi globalną działalność i specjalizuje się w zarządzaniu energią i efektywnością energetyczną. Oferuje rozwiązania z zakresu energii odnawialnej, szczególnie energii słonecznej. Działa na rynkach Europy, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji. Pomaga firmom w redukcji kosztów energetycznych i emisji dwutlenku węgla.

Avatar photo

Napisane przez Przemyslaw Przybylski

PKO Ubezpieczenia Junior Race – wyścigi kolarskie dla najmłodszych już 1 maja na Służewcu

Gotowy na sezon grillowy? W majówkę zadbaj o dom i ogród z EZVIZ RM600, HB90 Kit i H9C 3K