w

Classen dywersyfikuje sieć dystrybucji i wprowadza na polski rynek markę Family Door

26 innych, popularnych kolekcji, od lipca br. dostępnych będzie w sieciach marketów budowlanych i pozostałych punktach sprzedaży pod wprowadzoną na polski rynek marką Family Door.

Podział na dwa kanały dystrybucji zastosowany przez producenta jest odpowiedzią na potrzeby polskiego rynku i dowodem na jeszcze większą profesjonalizację firmy. Każdego roku Classen wprowadza na rynek kilka kolekcji skrzydeł drzwiowych. Dotychczas asortyment renomowanego producenta podłóg i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych dostępny był zarówno w sieciach marketów budowlanych, punktach sprzedaży detalicznej jak i w sklepach RuckZuck. Z początkiem lipca bieżącego roku sytuacja ulegnie zmianie. 

– Classen posiada ustabilizowaną pozycję na rynku i jako firma wypracowała markę, która szybko stała się symbolem najlepszej jakości produktów. Dynamiczny rozwój, systematyczne poszerzanie oferty handlowej i chęć wyjścia naprzeciw potrzebom konsumentów przyczyniły się do podjęcia decyzji o rozdzieleniu dystrybucji stolarki drzwiowej na dwa segmenty. Obie marki wywodzą się z tej samej fabryki, dlatego żaden z produktów nie straci na jakości, będzie natomiast lepiej dopasowany do oczekiwań Klienta – mówi  Anna Górecka, Dyrektor ds. Marketingu i Reklamy w firmie Classen.

Kolekcje drzwi należące do segmentu Classen Premium, takie jak Retro HR, Asteria czy Discovery oraz drzwi techniczne przeciwpożarowe sygnowane nazwą producenta będą dostępne wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży oraz sklepach RuckZuck – salonach oferujących produkty Classen.

Z myślą o klientach marketów budowlanych czy innych sieci sprzedaży, wśród których najbardziej popularne są takie kolekcje jak Century, Malaga, Antiope i Leto, Classen wprowadzi nieznaną dotąd w Polsce markę Family Door. Skupi ona ponad 20 kolekcji skrzydeł drzwiowych segmentu tzw. Family. Marka będzie również dostępna w sieci sklepów RuckZuck.

# # #

Pełna lista kolekcji skrzydeł drzwiowych dostępnych wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży i salonach RuckZuck:

Ø  Grupa Elegance: Natura HR, Latona HR, Malaga HR, Retro HR

Ø  Grupa Avangarde: Asteria

Ø  Grupa Modern: Discovery, Afrodyta, Tetyda, Andromeda, Demeter

Ø  Grupa Trend: Life

Ø  Drzwi techniczne: drzwi wewnętrzne wejściowe BORD, przeciwpożarowe EI30, EI60

# # #

Classen jest wiodącą marką wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA, a jej główna siedziba mieści się w Rybniku-Zwonowicach. Szeroka gama produktów firmy obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, ościeżnice oraz materiały wykończeniowe.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

Architektura dla melomanów

Prace w ogrodzie kultywatorem Black & Decker