w

Camille Grand i Roman Kuźniar. Debata w Willi Decjusza

Stowarzyszenie Willa Decjusza i Konsulat Francuski w Krakowie zapraszają na drugą z cyklu sześciu polsko-francuskich debat publicznych w Willi Decjusza, poświęconych zagadnieniom współczesnej Europy. Spotkanie pt. Polityka obronna Unii Europejskiej  w odpowiedzi na aktualny i przyszłe kryzysy w strategicznym polu zainteresowań odbędzie się w środę, 18 maja, o godz. 17.00.Debatę z udziałem Camille’a Granda i Romana Kuźniara moderować będzie Artur Gruszczak. Prowadzenie: Alexis Chahtahtinksy, Konsul Generalny Francji w Krakowie oraz dr Danuta Glondys, Dyrektorka Stowarzyszenia Willa Decjusza. Wykład i dyskusja prowadzone będą w języku angielskim. Wstęp wolny.

Camille Grand, Dyrektor Fundacji Badań Stategicznych, wykładowca w paryskiej Wyższej Szkole Nauk Politycznych i w Państwowej Szkole Administracji (ENA). Autor wielu książek i artykułów poświęconych współczesnym problemom strategicznym, a w szczególności kwestiom bezpieczeństwa europejskiego, polityki atomowej oraz nieproliferacji broninuklearnej i zbrojeń.

Roman Kuźniar, dr hab. nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, polski dyplomata, były Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, doradca ds. międzynarodowych Ministra Obrony Narodowej oraz Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Członek  Polskiej Akademii Umiejętności, Międzywydziałowej Komisji Interdyscyplinarne, Komisji Spraw Europejskich.

Artur Gruszczak, dr hab. Uniwersytetu Jagiellońskigo, politolog, koordynator programu w Centrum Europejskim Natolin. Zajmuje się problematyką bezpieczeństwa międzynarodowego, współpracą w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych UE, technologizacją i prywatyzacją zarządzania bezpieczeństwem.

Camille Grand i Roman Kuźniar – debata w Willi Decjusza

Polityka obronna Unii Europejskiej 

18 maja (środa), Willa Decjusza, godz. 17.00, wstęp wolny

Koordynacja projektu: Katarzyna Renes – [email protected]

Organizatorzy: Konsulat i Instytut Francuski w Krakowie, Stowarzyszenie Willa Decjusza

Partnerzy medialni: „Dziennik Polski”, „Res Publica Nowa”, Polskie Radio Kraków, Polskie Radio dla Zagranicy

Avatar photo

Napisane przez Dziwisz Natasza

Cały Olsztyn goli „Siarę”!

Na wymarzone mieszkanie trzeba poczekać