w , , , , , ,

Budownictwo bez barier. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Fundacja Integracja łączą siły dla dostępnej i zrównoważonej przestrzeni

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Fundacja Integracja łączą siłyna rzecz dostępnego i zrównoważonego budownictwa.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Fundacja Integracja podpisały porozumienie o współpracy, mające na celu wspólne promowanie zrównoważonego budownictwa oraz standardów dostępności dla osób z niepełnosprawnościami i o szczególnych potrzebach.

Podpisane porozumienie wyznacza kierunek działań obu organizacji, oparty na partnerstwie i współpracy w zakresie inicjatyw edukacyjnych, wydarzeń branżowych oraz wymiany wiedzy eksperckiej. Współpraca obejmie między innymi organizację konferencji, warsztatów i szkoleń, wzajemne wsparcie merytoryczne, a także promowanie dobrych praktyk i wytycznych dotyczących dostępnej i zrównoważonej architektury.

-Bardzo się cieszymy, że nasze organizacje sformalizowały wzajemne partnerstwo. Kierujemy się podobnymi wartościami w podejściu do tematyki inkluzywności i neuroróżnorodności. Cieszymy się, że będziemy mieć więcej okazji do współpracy i wspierania się w ramach promocji i dzielenia się najlepszymi praktykami z zakresu zrównoważonego budownictwa – mówi Marcin Gawroński, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, Dyrektor Działu Budownictwa Ekologicznego w Sweco Polska.

– 
Strategiczna współpraca Fundacji Integracja i PLGBC ma miejsce od lat, w 2025 roku formalności stało się zadość. Wspólnie z PLGBC pokazujemy, że tworzenie budynków, produktów i przestrzeni z myślą o potrzebach różnych grup użytkowników staje się wartością, trendem, a niekiedy, dla niektórych –obowiązkiem. Inwestycja w różnorodność i inkluzywność to przede wszystkim strategiczne działanie, które przynosi mierzalne korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla klientów. Korzysta człowiek i to o człowieka i jego potrzeby w budownictwie zrównoważonym chcemy wspólnie zadbać – podkreśla Ewa Pawłowska, Prezeska Fundacji Integracja.

Obie organizacje deklarują otwartość na wspólne działania, które przyczynią się do podnoszenia standardów zrównoważonego budownictwa w Polsce. Współpraca organizacji może przyczynić się do tworzenia lepszych przestrzeni miejskich, jednocześnie ekologiczne i dostępnych dla wszystkich obywateli. To ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonej i sprawiedliwej przyszłości budownictwa w Polsce.

plgbc.org.pl

integracja.org

Avatar photo

Napisane przez Monika Kmera

Czyste ściany na dłużej – jakie farby do malowania wybrać? Praktyczny przewodnik