Władze Wyższej Szkoły Logistyki wyróżniły najlepszych absolwentów za wyniki w nauce oraz za sukcesy sportowe, działalność w kołach naukowych i samorządzie studenckim.
Najlepszymi absolwentami Wyższej Szkoły Logistyki w roku 2011 zostali:
- Marcin Czajczyk – absolwent studiów stacjonarnych I stopnia
- Agata Grobelna – absolwentka studiów niestacjonarnych I stopnia
- Anna Maria Sidorkiewicz – absolwentka studiów stacjonarnych II stopnia
- Sebastian Stępniak – absolwent studiów niestacjonarnych II stopnia
Uroczystości miały wspaniałą oprawę. W auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zebrali się absolwenci, ich rodziny i przyjaciele, władze Wyższej Szkoły Logistyki, Senat Uczelni, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracyjni WSL.
– Każdy z Was zdaje sobie sprawę ile serca, pracy i wysiłku włożył w to, aby znaleźć się dzisiaj w tej auli i przyjąć godność licencjata i magistra – mówił do absolwentów wzruszony Rektor Wyższej Szkoły Logistyki, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski . – Sądzę, że wszyscy zgodzicie się, iż opuszczacie mury uczelni wzbogaceni o wiele cennych doświadczeń. Na podstawie licznych przykładów jestem przekonany o tym, że nasza uczelnia przygotowuje młodzież nie tylko do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale również do pełnienia odpowiedzialnych funkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych, transportowych, handlowych i innych jednostkach gospodarczych. Przekonany jestem także, że absolwenci WSL kończą ją jako osoby samodzielne, odpowiedzialne i w pełni przygotowane do podejmowania trudnych, życiowych i zawodowych decyzji – dodał.
Rok akademicki 2010/2011 był dla Wyższej Szkoły Logistyki nie tylko rokiem jubileuszu 10-lecia istnienia uczelni, ale także kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju.Wydano drukiem szereg podręczników akademickich związanych z realizowanym programem dydaktycznym Czasopismo naukowe „LogForum” znalazło swoje miejsce na mapie profesjonalnych czasopism naukowych w Polsce. W minionym okresie Wyższa Szkoła Logistyki realizowała szereg tematów badawczych oraz grantów z partnerami krajowymi i zagranicznymi, była współorganizatorem i organizatorem wielu konferencji. Pracownicy Uczelni wygłosili kilkadziesiąt referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Opublikowano kilkaset artykułów w czasopismach naukowych. Biblioteka Wyższej Szkoły Logistyki powiększyła swoje zbiory stając się miejscem pracy dla wielu osób piszących prace licencjackie i magisterskie. Dużym osiągnięciem Wyższej Szkoły Logistyki było rozwijanie współpracy partnerskiej z przedsiębiorstwami zaliczanymi do liderów rynku oraz szkołami średnimi kształcącymi w zawodach: technik logistyk i technik spedytor. W minionym roku, Uczelnia zorganizowała III Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną, w której udział wzięło udział ponad 4 600 uczniów z całej Polski.
WSL stała się Uczelnią popularną. Wynika to z faktu, iż logistyka przeżywa ogromny rozkwit. Absolwenci tego kierunku są poszukiwani na rynku pracy i mają otwartą drogę do błyskotliwej kariery.
– Jestem przekonany, że otrzymaliście dobre wykształcenie, dobre przygotowanie do pracy, do sprostania wymaganiom, jakie nakłada na Was współczesna wiedza, współczesna logistyka – mówił Rektor WSL.
Wyższa Szkoła Logistyki jest pierwszą w Polsce uczelnią logistyczną. Ma najszerszą w kraju ofertę edukacyjną w zakresie logistyki, o czym świadczy ponad 40 przedmiotów związanych z logistyką. Ma także wsparcie merytoryczne i osobowe Instytutu Logistyki i Magazynowania – czołowego Instytutu Badawczego – lidera w zakresie kreowania, upowszechniania i wdrażania do praktyki nowoczesnych rozwiązań z dziedziny logistyki i elektronicznej gospodarki – inicjatora utworzenia Uczelni.
– Drodzy Absolwenci! Po każdym zakończonym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać od nowa. Dziś stawiamy kropkę, jednak nie po to, by zakończyć kolejny dzień, lecz po to, by zakończyć pewien etap w życiu. Odwracamy kartę, jednak nie po to, by zmagać się z trudami codzienności, lecz po to, by wkroczyć w nowy okres życia. Nie bójmy się nowych nieznanych sytuacji, podejmujmy wyzwania, które pojawiać się będą w Waszym życiu. Pamiętajmy o tym, że kto chce – może, kto próbuje – zdobywa. Ważne jest jednak, aby w tych poczynaniach zachować twarz, nie zatracić siebie. A ponieważ życie to nieustająca walka, więc wszystkim tu zgromadzonym życzę zwycięstwa w swoich zmaganiach, dużo wytrwałości, pogody ducha, sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym – tymi słowami pożegnał tegorocznych absolwentów Wyższej Szkoły Logistyki, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski.