Oczekując na polskojęzyczną edycję wersji 2012 Bitdefendera bacznie przyglądamy się ocenom jakie oprogramowanie zbiera w innych krajach, gdzie jego premiera miała już miejsce.
Zestaw najnowszych rozwiązań bezpieczeństwa rumuńskiego producenta obejmuje pakiety ochronne Bitdefender Antivirus Plus 2012, Bitdefender Internet Security 2012 oraz Bitdefender Total Security 2012. Recenzja została oparta na wynikach pierwszego badania wersji 2012 przeprowadzonego przez Instytut AV-Test.
W zależności od potrzeb, do wyboru są trzy różne pakiety oferujące zróżnicowaną funkcjonalność: Bitdefender Antivirus Plus 2012, Bitdefender Internet Security 2012 oraz Bitdefender Total Security 2012. Na stanowisku badawczym w Magdeburgu Instytut AV-Test skupił się jednak na ochronie oferowanej przez wersję Internet Security.
Pierwszym zadaniem, jakie postawiono przed programem, była próba wykrycia ponad 105 tysięcy szkodliwych plików zebranych przez AV-Test w ciągu ostatnich miesięcy. Bitdefender IS 2012 poradził sobie z tym znakomicie, osiągając poziom 99,53 procent, czyli znacznie więcej niż wynosił średni wynik produktów testowanych w lipcu (96,14%)
Kolejny test polegał na odnajdywaniu i usuwaniu aktywnego malware’u na już zainfekowanym komputerze. Także tutaj Bitdefender IS 2012 poradził sobie bardzo dobrze, usuwając 29 z 31 szkodników, co również znacznie przewyższyło średnią.
Następnie przebadano umiejętność rozpoznawania przez Bitdefendera i usuwania rootkitów oraz innego złośliwego oprogramowania maskującego swoją obecność w systemie. W teście przeprowadzonym na komputerze z systemem Windows XP Bitdefender IS 2012 wykrył 9 na 10 szkodników, co odpowiada średniemu wynikowi wszystkich testowanych produktów.
Prawdziwym utrapieniem użytkowników, a także przyczyną niejednej poważnej awarii, są fałszywe alarmy (false positives). Podczas skanowania ponad 350 tysięcy czystych plików (sterowników i programów), Bitdefender Internet Security 2012 nie wywołał ani jednego fałszywego alarmu.
Wnioski wynikające z testu nie pozostawiają wątpliwości, że nowa linia produktów kontynuuje doskonałe osiągnięcia poprzednich wersji, co w konkluzji swojego artykułu w PC Welt także zaznacza jego autor.
Cały artykuł znaleźć można pod adresem:
http://www.pcwelt.de/produkte/AV-Test-Bitdefender-2012-auf-dem-Pruefstand-3334131.html?view=zoom&zoom=aufmacher
***
Bitdefender® to twórca jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijających się linii cenionego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa. Od 2001 roku Bitdefender jest pionierem branży, opracowującym i wdrażającym nagradzane technologie bezpieczeństwa. Każdego dnia BitDefender chroni cyfrowe doświadczenia dziesiątek milionów użytkowników domowych i korporacyjnych na całym świecie. Rozwiązania Bitdefender rozpowszechniane są poprzez globalną sieć partnerów i dystrybutorów z wielu krajów.
Ostatnio firma uzyskała szereg niezależnych rekomendacji w Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonym Królestwie i innych krajach Europy, takich jak ConsumerSearch, Which?, Stiftung Warentest czy Taenk.Technologia antywirusowaBitdefendera znalazła się na szczycie wiodących w branży testów AV-Test i AV-Comparatives. Więcej informacji na temat BitDefendera i jego produktów można znaleźć na stronach internetowych poświęconych rozwiązaniom bezpieczeństwa. Dodatkowo, na stronie www.malwarecity.comBitdefender przedstawia kulisy i najbardziej aktualne informacje dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa, pozwalając użytkownikom śledzić jego codzienną walkę ze złośliwym oprogramowaniem.
Marken Systemy Antywirusowe istnieje od 1999 roku i aktywnie działa w branży bezpieczeństwa informatycznego na terenie całej Polski. Firma zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem produktów związanych z najnowszymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych w sieciach komputerowych, zwłaszcza oprogramowania antywirusowego. W swojej ofercie posiada rozwiązania, które otrzymały pozytywne opinie i certyfikaty w niezależnych testach prowadzonych przez laboratoria na całym świecie. Należą do nich m.in. takie światowe marki jak: BitDefender, TrustPort, Kaspersky, ESET, Avast, F-Secure, USB Lock, DeviceLock, NETASQ, G DATA, Acronis.