w

Binance Pool wspiera krypto-górników

Binance Pool uruchomiła niedawno projekt o wartości 500 milionów dolarów, mający na celu wsparcie przemysłu wydobywczego kryptowalut. Oprócz startu projektu obsługi pożyczkobiorców, platforma ogłosiła, że poszukuje dostawców usług cloud mining.

To pierwszy tego rodzaju projekt realizowany przez Binance Pool. Celem programu jest udzielanie pomocy przy wychodzeniu z zadłużenia dla firm z sektorów publicznych i prywatnych, zajmujących się wydobyciem bitcoinów (BTC) oraz zarządzaniem infrastrukturą aktywów cyfrowych na całym świecie.

Jako jedna z wiodących na świecie platform wydobywczych, Binance Pool stawia sobie za cel utrzymywanie zdrowego ekosystemu zasobów cyfrowych. Obecna sytuacja na rynku kryptowalut dotyka również górników kryptowalut i dostawców infrastruktury cyfrowej. To właśnie z myślą o nich powstał ten wart pół miliarda dolarów projekt – komentuje Katarzyna Wabik, Country Manager Binance w Polsce. 

Finansowanie kierowane będzie zarówno do publicznych, jak i prywatnych firm zajmujących się wydobyciem bitcoinów oraz obsługą infrastruktury aktywów cyfrowych. Według oficjalnej zapowiedzi, kredyt ma być oprocentowany na 5% do 10%, a jego spłata rozłożona na od 18 do 24 miesięcy. 

Drugą decyzją podjętą przez Binance Pool jest uruchomienie produktów do kopania w chmurze. Moc obliczeniowa będzie kupowana bezpośrednio od dostawców infrastruktury wydobycia bitcoinów, w związku z czym platforma poszukuje potencjalnych partnerów do współpracy. 

Napisane przez Binance

Ken Block i Audi S1 Hoonitron elektryzują Las Vegas

Chilli BBQ Bearnaise