w

Armatura bezdotykowa GROHE – oszczędny sposób na mycie rąk

W tym roku Światowy Dzień Mycia Rąk przypada na 15 października. Jakie obecnie znaczenie ma to święto? W ciągu ostatnich dwóch lat mycie rąk przestało być zwyczajną, codzienną czynnością, a stało się jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. Zrozumieliśmy, że częste i dokładne mycie rąk przez co najmniej 20 sekund zapewnia nam optymalną ochronę przed zachorowaniem[1]. Dziś, przez wzgląd na rosnące ceny energii, równie ważna co higiena jest także kwestia rozsądnego zużywania ciepłej wody. Dlatego GROHE jako światowy producent kompleksowych rozwiązań do łazienki i kuchni, chce zwrócić uwagę na zalety bezdotykowych rozwiązań sanitarnych, które sprawiają, że dbanie o ekologię staje się łatwiejsze.

Jest wiele sposobów na oszczędzanie wody: od wyłączania jej przepływu podczas namydlania rąk po skracanie czasu kąpieli. Warto również wybrać do armaturę, która nie tylko umożliwi zmniejszenie zużycia wody, ale także zapewni komfort użytkowania i pomoże zadbać o higienę. Świetnym przykładem rozwiązania łączącego te trzy funkcje są baterie bezdotykowe. Spotykamy je zwykle w obiektach użyteczności publicznej, ale równie dobrze sprawdzają się także w zaciszu domowej łazienki.

Jak połączyć higienę z ekologią w domu?

Utrzymanie czystości nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci. Zaletą baterii bezdotykowych jest przede wszystkim to, że brudne dłonie nie mają kontaktu z powierzchnią armatury, tylko od razu z wodą. Są one również doskonałym remedium na wszystkich zapominalskich, którym zdarza się zostawić odkręcony kran, by z niecierpliwością oddać się czekającym w zabawie przygodom. Bezdotykowa bateria włącza przepływ wody dopiero wtedy, gdy jest to konieczne i wyłącza go automatycznie, gdy dłonie znikają z pola detekcji czujnika. Zużywanie tylko takiej ilości wody, jaka jest nam naprawdę potrzebna, stanowi bez wątpienia najskuteczniejszy sposób na jej oszczędzanie.

W przypadku hybrydowej baterii umywalkowej GROHE Eurosmart zyskujemy wybór. Wariant ten łączy w sobie zalety baterii uruchamianej manualnie i bezdotykowo. Użytkownik sam może zdecydować, czy chce skorzystać z ręcznej dźwigni, czy włączyć przepływ wody bezdotykowo dzięki zintegrowanej technologii czujników. Opcja bezdotykowa zapewnia jedynie strumień zimnej wody, podczas gdy manualna wodę zmieszaną. Dzięki ogranicznikowi temperatury oszczędzana jest energia, zaś technologia GROHE Water Saving zmniejsza zużycie wody do 5,7l/min., nie wpływając na komfort użytkowania. Oszczędzanie staje się naprawdę proste!

Firma GROHE zapewnia nie tylko rozwiązania wyróżniające się funkcjonalnością i ułatwiające dbanie o ekologię. Oferowane baterie bezdotykowe wyróżniają się również estetycznym designem. W portfolio marki dostępnych jest kilka wariantów armatury bezdotykowej
o różnych wzorach, co ułatwia dopasowanie jej każdego stylu łazienki. Konsumenci mogą wybierać spośród baterii Essence E (dostępnych także w różnych wariantach kolorystycznych), Bau Cosmopolitan E, Eurosmart Cosmopolitan E i Eurocube E.

Dowiedz się na temat oszczędzania energii na platformie GROHE X.

___________________________________

[1] Centers for Disease Control and Prevention: When and how to wash your hands.  https://www.cdc.gov/handwashing/when-how-handwashing.html

Załączniki

Napisane przez DG

ZMIANY W ZARZĄDZIE MAINSTREAM MEDIA AG, WŁAŚCICIELA KANAŁU ROMANCE TV POLSKA

Flanelki i kratka, czyli koszulowe evergreeny od Royal Robbins