Przedstawiciele firmy wraz z ekspertami Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w specjalnie przygotowanym do tego celu mobilnym minilaboratorium – CANWILBUSIE, wyruszyli w Polskę, aby opowiedzieć o metodach nawożenia dostosowanych do różnych typów gleb. Odwiedzili do tej pory trzy województwa: opolskie, łódzkie, pomorskie.
ANWIL jest drugim co do wielkości wytwórcą nawozów azotowych w Polsce i dziesiątym w Europie. W jego portfolio produktowym znajdują się m.in. saletra amonowa i saletrzak, sprzedawane pod marką CANWIL.
Włocławska spółka z Grupy ORLEN prezentuje swoją ofertę, a także zabiera głos w dyskusji na temat wartości nawożenia organicznego zarówno podczas targów rolnych, jak i innych ważnych dla sektora wydarzeń. W tym roku przedstawiciele firmy postawili na nową jakość w budowaniu relacji z aktualnymi i przyszłymi odbiorcami ich nawozów, inicjując spotkania o charakterze interaktywnym oraz edukacyjnym w terenie.
ANWIL, wspólnie z niezależnym ekspertem – dr. hab. inż. Grzegorzem Kulczyckim z Katedry Żywienia Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – stworzył minilaboratorium pn. CANWILBUS. Mobilne zaplecze badawcze pozwala jego pomysłodawcom, wspólnie z rolnikami z różnych części kraju, sprawdzać próby glebowe pod kątem oznaczania odczynu, zawartości podstawowych składników pokarmowych oraz metod określenia stanu odżywienia roślin po zastosowaniu nawozów.
Agnieszka Multan, Kierownik Biura Marketingu ANWIL S.A. podkreśla: Pomysł na CANWILBUSA zrodził się z potrzeby stworzenia platformy do rzeczowej i efektywnej dyskusji na temat nawożenia. Mając wsparcie ekspertów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wraz z rolnikami, badamy, jak aplikacje nawozu wpływają na glebę. Wspólnie dopasowujemy nawożenie, tak aby było optymalne dla roślin uprawnych, a jednocześnie wpływało na jakość plonu. Poza eksperymentami z wykorzystaniem próbek glebowych, przedstawiamy zalety stosowania teledetekcji – metody badania wykonywanego zdalnie np. z samolotów lub z powierzchni ziemi przy użyciu specjalistycznych czujników, co pozwala wskazać jak prawidłowo ustalić dawki i terminy stosowania nawozów azotowych.
CANWILBUS odwiedził do tej pory Nową Wieś Wielką k. Grodkowa (woj. opolskie), Józefin k. Ujazdu (woj. łódzkie), Trępnowy k. Nowego Sadu (woj. pomorskie). Ostatnim przystankiem w zaplanowanej na ten miesiąc trasie – 28 czerwca – będzie miejscowość Suchodębie w gminie Łanięta (woj. łódzkie).