w

IMAGENE.ME Z FINANSOWANIEM NA ROZWÓJ ŚWIATOWEJ PLATFORMY GENETYCZNEJ I EKSPANSJĘ ZAGRANICZNĄ

IMAGENE.ME, polska firma biotechnologiczna działająca w obszarze badań genomowych i diagnostyki genetycznej, pozyskała finansowanie w wysokości 6 mln zł. Pozyskane środki na rozwój pochodzą od funduszy ABAN.VC oraz NCBR Investment Fund (NIF). Spółka wykorzysta je na rozszerzenie obecnej oferty w zakresie diagnostyki genetycznej i medycyny spersonalizowanej oraz rozwój działalności na rynkach zagranicznych. 

IMAGENE.ME to spółka, która działa w atrakcyjnym modelu biznesowym opartym na profilowaniu genetycznym i biomedycznym użytkownika. Flagowy produkt firmy, IMAGENE.ME LIFE, to pierwsza na świecie platforma, która integruje dane genomowe z ofertą produktów i usług medycznych oraz wellbeingowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Ekspansja z partnerami stawiającymi na innowacyjność

IMAGENE.ME to firma łączącą naukę, technologię i podejście biznesowe. Rozwija własne produkty i usługi w obszarze genomiki personalnej, jednocześnie oferując kompleksowe wsparcie dla partnerów z sektora zdrowia, pomagając im w adaptacji rozwiązań genomowych do ich potrzeb biznesowych. Wsparcie od ABAN.VC i NCBR Investment Fund zwiększy potencjał skalowania działalności i rozwoju spółki na rynkach międzynarodowych.

– Naszą misją jest zapewnienie dostępu do wartościowych informacji płynących z kompleksowego badania genomu każdemu, dla kogo ważne jest świadome dbanie o zdrowie. IMAGENE.ME zapewnia bowiem narzędzia, które pozwalają przełożyć wyniki badania DNA na realne działania prozdrowotnemówi dr hab. Mirosław Kwaśniewski, założyciel i wiceprezes zarządu IMAGENE.ME.

Fundusz ABAN.VC, mający w swoim portfelu przeszło 10 inwestycji, dostrzegł w IMAGENE.ME firmę o wyjątkowym potencjale, gotową na skalowanie działań na rynki zagraniczne.

Spółka pokazała, że potrafi nie tylko dostarczać innowacyjne rozwiązania, ale też skutecznie odpowiadać na globalne potrzeby w obszarze zdrowia oraz długowieczności. Udowodniła też, że potrafi wejść z innowacyjnym rozwiązaniem na trudny rynek medyczny, budować partnerstwa oraz konsekwentnie wzmacniać pozycję w Polsce. W związku z tym, że IMAGENE.ME stosuje i rozwija uniwersalny model biznesowy, wspieramy firmę, która ma szansę stać się liderem w Europiepodkreśla Piotr Kupczak, prezes ABAN VC.

NCBR Investment Fund operuje środkami publicznymi z misją wspierania polskich firm o dużym potencjale naukowym i innowacyjnym, które mogą z powodzeniem zaistnieć na arenie międzynarodowej. W przypadku IMAGENE.ME, fundusz docenił konsekwentne działania związane z przenoszeniem najnowszych koncepcji naukowych i zaawansowanych rozwiązań technologicznych w genomice oraz analizie wielkoskalowych danych biomedycznych na produkty i usługi medyczne.

IMAGENE.ME to wyjątkowy przykład, jak połączenie technologii, nauki i innowacyjnego podejścia może stworzyć coś naprawdę unikalnego na polskim i europejskim rynku genomiki oraz medycyny spersonalizowanej. Firma wnosi istotną wartość zarówno w aspekcie medycznym, naukowym, jak i komercyjnym. Decyzja o wsparciu spółki wynika z naszego przekonania, że właśnie w takich firmach tkwi przyszłość medycyny spersonalizowanej, proaktywnej i nastawionej na długoterminowe wsparcie zdrowia. IMAGENE.ME ma przed sobą ogromne możliwości i jako inwestor będziemy towarzyszyć jej na drodze ekspansji międzynarodowejdodaje Marcin Syposz, przewodniczący Rady Nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu NIF.

Integracja sztucznej inteligencji i genomiki – przyszłość personalizowanej opieki zdrowotnej

IMAGENE.ME aktywnie rozwija narzędzia oparte na technologii sztucznej inteligencji. Firma posiada obszerne bazy wiedzy, stanowiące podstawę do budowy zaawansowanego asystenta zdrowotnego, wspierającego pacjentów oraz specjalistów medycznych. Integracja AI pozwoli na szybsze i precyzyjniejsze prognozy zdrowotne oraz dostarczanie spersonalizowanych zaleceń w czasie rzeczywistym.

Rozwiązania, które kilka lat temu wydawały się wizją przyszłości, dziś wykorzystujemy coraz śmielej. W obszarze genomiki i diagnostyki genetycznej świat naukowy i medyczny zaczyna uznawać rolę wnioskowania z badania pełnego genomu i wariantów genetycznych dla cech wielogenowych analizowanych wspólnie z danymi kliniczno-behawioralnymi (PRS). Widzimy badania, w których integracja dużych modeli językowych (LLM) w relacji pacjent-system-lekarz istotnie wpływa na lepsze rozumienie wyników i zwiększa zaangażowanie pacjentów w procesie leczenia i działaniach profilaktycznych. To kierunki, które rozwijamy i w których pokładamy dużą nadzieję w procesie ekspansji międzynarodowej – podkreśla dr Kwaśniewski.

IMAGENE.ME konsekwentnie rozwija swoją działalność, łącząc najnowsze osiągnięcia w dziedzinie genomiki z możliwościami sztucznej inteligencji. Firma obserwuje znaczący zwrot rynku w kierunku profilaktyki zdrowia oraz wykorzystania zintegrowanych danych pacjenta. Szczególnie istotne są dla niej relacje z partnerami strategicznymi, czego przykładem jest współpraca z grupą DIAGNOSTYKA przy projekcie LONGEVITY+.

Sztuczna inteligencja pozwoli nam jeszcze bardziej zbliżyć się do realizacji naszej wizji, w której każdy może korzystać z wyników analiz genetycznych w codziennym życiu, a specjaliści medyczni będą mieć dostęp do narzędzi wspomagających skuteczniejsze wsparcie pacjentów. To przyszłość, która jest w zasięgu rękidodaje Jacek Bajerski, członek zarządu ds. Operacji i Technologii IMAGENE.ME.

Napisane przez SEC Newgate

Save the date: Audi zaprezentuje nowe A6 Avant