w ,

Konkurs fotograficzny „W Chinach i o Chinach” 2025

Kochasz fotografować i chcesz pokazać swoje niezwykłe spojrzenie na Chiny? Pragniesz przekazać innym magię pięknych chińskich zakątków lub przedstawić wyjątkowość mieszkańców tego kraju?

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza miłośników fotografowania do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „W Chinach i o Chinach”.

Zachęcamy do nadsyłania prac konkursowych wszystkich pełnoletnich „łowców niezwykłych kadrów”, którzy byli w Chinach lub znaleźli chińskie inspiracje w innych miejscach i chcą zdobyć atrakcyjne nagrody oraz pokazać swoje prace szerszej publiczności na wystawie!

Zdjęcia wraz z formularzem konkursowym można nadsyłać w dniach: od 27 stycznia 2025, do 17  lutego 2025 na adres e-mail: [email protected]. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Dla najlepszych Instytut przygotował nagrody o łącznej wartości ponad 9000 zł oraz wystawę, której wernisaż odbędzie się 7 marca 2025 w siedzibie Ośrodka „Instytutu Konfucjusza w Krakowie”.

Fotografie można nadsyłać w następujących w kategoriach:

A) Człowiek w Chinach.

B) Chiński krajobraz.

C) Chińskie inspiracje.

D) Polska oczami Chińczyków.

Warunki techniczne:

Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 4 fotografie, przy czym w jednej kategorii można zgłosić tylko jedno zdjęcie. Aby fotografia mogła być dopuszczona do konkursu, musi zostać przesłana w formie elektronicznej w formacie pliku JPG. Rozmiar jednego pliku nie może być większy niż 3 megabajty. Obowiązujący format fotografii: pliki cyfrowe bez kompresji, rozdzielczość 300 dpi, długość krótszego boku nie mniejsza niż 2000 pikseli. Fotografie zgłoszone do konkursu muszą być opisane w sposób wskazany w regulaminie. Fotografie zgłoszone do konkursu nie mogą być przetworzone cyfrowo, poza regulacją kontrastu, jasności oraz nasycenia obejmujących całe zdjęcie. Dopuszcza się kadrowanie, jeśli obejmie ono nie więcej niż 50% powierzchni zdjęcia.

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem.

 

Więcej informacji: https://instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

Pozytywna zmiana w Wedlu. 100 % jajek z chowu ściółkowego wykorzystywanych w produkcji kultowych produktów.