w , , ,

Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Credit Agricole

Czym jest ESG w rozwoju biznesu i jak przekłada się na codzienne działania biznesowe. Edukacja w tym zakresie była głównym celem Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju „ESG unlocked”, zorganizowanego dla pracowników naszego banku.

To pierwsza taka inicjatywa w naszym banku. Inspiracją był Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju oraz Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności.

Wydarzenie było okazją do ciekawych dyskusji na temat roli tematów społecznych i środowiskowych w rozwoju biznesu. Wymienialiśmy poglądy i opinie zarówno w naszym wewnętrznym gronie, jak i wspólnie z zaproszonymi ekspertami, podczas kilku webinariów. Niezwykle ciekawa i gorąca była dyskusja z naszym gościem specjalnym: Christophe Jacolin, Head of ESG Strategy & Performance w Grupie Crédit Agricole, z którym rozmawialiśmy o strategii zrównoważonego rozwoju naszej Grupy i jej zobowiązaniach.

W ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju zorganizowaliśmy również warsztaty dla dzieci pracowników na temat energii odnawialnej oraz konkurs ESGame. Ponadto promowaliśmy nasz kalkulator śladu węglowego, który wdrożyliśmy w maju i z którego każdy może korzystać na naszej stronie internetowej.

– Budowanie świadomości oraz edukacja naszych interesariuszy jest dla nas kluczowa. W tym roku zrealizowaliśmy liczne szkolenia dotyczące ESG nie tylko dla naszych klientów, czy dostawców, ale przede wszystkim dla pracowników. Tydzień Zrównoważonego Rozwoju to kolejna inicjatywa tego typu. Wierzymy, że edukacja w tym zakresie pomaga nam przygotować się na wyzwania, dzięki czemu będą mogli lepiej wspierać klientów w transformacji energetycznej. To zadanie, które jako pracownicy sektora bankowego, musimy wykonać najlepiej, jak potrafimy – podkreśla Jędrzej Marciniak, wiceprezes banku Credit Agricole odpowiedzialny m.in. za zrównoważony rozwój i ESG.

Avatar photo

Napisane przez Przemyslaw Przybylski

Credit Agricole na pomoc powodzianom

HONOR przeprowadził badania, które wskazują, że 35% osób chciałoby nosić ze sobą mniej urządzeń technologicznych