Na obrzeżach Wrocławia powstaje nowe osiedle – Zielona Lutynia. Kompleks jest wykonany w technologii prefabrykowanej oraz uzupełniająco w tradycyjnej – mieszanej. To obecnie jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków w budownictwie. Jakie są jego zalety?
Z biegiem lat oraz wzrostem świadomości ekologicznej, zielone budownictwo zyskują na popularności. Przykładem są prefabrykaty, dzięki którym sektor ma szansę stać się jeszcze bardziej zrównoważony. Wszystko za sprawą materiałów wykorzystywanych przy budowie nowych osiedli. Kiedyś elementy prefabrykowane były wytwarzane z materiałów stosowanych w tradycyjnym budownictwie – głównie z betonu i stali, ale ze względu na ich wagę zaczęto szukać nowych rozwiązań. Obecnie osiedla realizowane z prefabrykatów mają lżejsze, ale i mocniejsze elementy konstrukcyjne, dzięki czemu nadają się do tworzenia ścian, podłóg i sufitów, które odznaczają się wysoką wydajnością termiczną i akustyczną.
– Zaletą prefabrykatów jest ich wysoka wydajność, wytrzymałość i termoizolacyjność. Co więcej, charakteryzują się dużą powtarzalnością oraz dźwiękochłonnością. Na plac budowy przyjeżdżają jako gotowe elementy. Co ważne, technologia ta ma pozytywny wpływ na środowisko dzięki mniejszemu hałasowi czy zanieczyszczeniom. Pozwala nam także skrócić czas budowy, a także wpływa na zmniejszenie kosztów realizacji osiedla – tłumaczy Jakub Orski, specjalista ds. sprzedaży WPBM “Mój Dom” S.A.
Zielona Lutynia to kameralne osiedle położone przy ulicy Pogodnej we Wróblowicach. Tworzy je osiem niskich, trzykondygnacyjnych budynków oraz przestrzenie wspólne – dwa nowoczesne place zabaw oraz części wspólne pełne zieleni. W pobliżu inwestycji znajdują się liczne sklepy, gastronomia, centrum medyczne, przedszkola, szkoły i klub malucha, a także Las Ratyński.
Więcej o kompleksie Zielona Lutynia na stronie: https://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne/zielona-lutynia/1465