IDC szacuje obecną całkowitą wartość rynku zabezpieczeń dla serwerów na 439.2 milionów dolarów, przy stopie wzrostu wynoszącej 6.1 procent i prognozie osiągnięcia wartości wynoszącej 694.4 milionów w roku 2015. W swoim raporcie firma badawcza zaznacza, że coraz powszechniejsze wykorzystanie urządzeń mobilnych w miejscach pracy oraz skrzyżowanie trendów mobilności i wirtualizacji wpłynęły na wzrost zapotrzebowania na ochronę serwerów. Wdrażanie technologii opartej na chmurze również napędza rynek bezpieczeństwa serwerów, sprawiając, że przedsiębiorstwa poszukują sposobów na ochronę swoich środowisk chmury.
„Przedsiębiorstwa na całym świecie oczekują, że Trend Micro sprosta ich oczekiwaniom związanym z bezpieczeństwem serwerów – potwierdzają to wyniki raportu opublikowanego przez IDC. Rozwiązanie bezagentowe, które stworzyliśmy we współpracy z VMware, odniosło olbrzymi sukces” – mówi Eva Chen, dyrektor Trend Micro. „Trend Micro proponuje zabezpieczenia, które sprawdzają się w dynamicznie zmieniającej się infrastrukturze. Zapewniamy firmom platformy ochrony serwerów dla wszystkich środowisk: fizycznego, wirtualnego i w chmurze. Nasza oferta jest odpowiedzią na strategiczne wyzwania stawiane przez przedsiębiorstwa na całym świecie – niezależnie od ich wielkości” – dodaje.
Wyniki raportu komentuje też Charles Kolodgy, wiceprezes do spraw badań – Security Products, IDC:
„Ochrona serwerów to ważny sektor rynku, autonomiczny względem rynków zabezpieczeń urządzeń końcowych i sieci, który też ciągle się rozrasta wraz z kontynuacją trendu migracji do chmury. Coraz więcej firm skupia się obecnie na konsolidacji centrów danych, wirtualizacji i aplikacjach w chmurze – wymusza to przyjęcie perspektywy zorientowanej na dane. Poziom bezpieczeństwa serwerów musi wzrosnąć – to obszar wymagający uwagi branży, a także pole, na którym Trend Micro zdecydowanie się wyróżnia.”
Do wszechstronnej ochrony serwerów służy Trend Micro Deep Security. Rozwiązanie to zostało opracowane, aby zabezpieczać systemy i aplikacje w środowiskach fizycznych, wirtualnych i w chmurze. Deep Security spełnia wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i zgodności działania stawiane dziś przez dynamiczne centra danych. Łączy ze sobą funkcje wykrywania i zapobiegania włamaniom, ochronę aplikacji online, firewall, monitoring integralności, sprawdzanie dzienników oraz zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem w ramach pojedynczego, centralnie zarządzanego rozwiązania. Deep Security oferuje również pierwszy, a zarazem jedyny w branży bezagentowy pakiet zabezpieczeń dla środowisk VMware, pozwalający przedsiębiorstwom na osiągnięcie jeszcze wyższego stopnia konsolidacji i szybszego tempa pracy, a także ułatwienie procesu zarządzania i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.