w ,

Naturalny kosmetyk dla skóry i włosów

Olejki roślinne stanowią mieszaninę lotnych związków organicznych najczęściej z nasion lub miąższu owoców roślin oleistych. Zawierają zazwyczaj kwasy tłuszczowe takie jak: kwas oleinowy, linolowy, stearynowy czy też palmitynowy. Niektóre z nich są bogate w cenne NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), witaminy, biopierwiastki i beta karoten. Na to, jakie składniki posiada dany olej roślinny wpływa m.in.: pochodzenie tłuszczu oraz sposób otrzymywania. Olejki o najwyższej jakości to te, tłoczone na zimno, gdyż rafinacja pozbawia je wielu cennych składników i właściwości.

– Europejki powinny zacząć korzystać w doświadczeń w pielęgnacji skóry Marokanek – mówi Laurence Thillard, przedstawicielka marokańskiej firmy kosmetycznej Jetwally. – Klimat w Maroku jest bardzo zróżnicowany tak, jak w Polsce, dlatego też kosmetyki pochodzące z tego kraju będą doskonałe także dla Polek. Powstają one na bazie naturalnych składników z ekologicznych upraw i mają zbawienny wpływ na naszą zmęczone cywilizacją – skórę i włosy.

Konsultantki z MarkoSklep pomogą znaleźć te najlepsze, najbardziej optymalne dla konkretnego rodzaju skóry. Warto wybrać się też do specjalisty, który podpowie, czego tak naprawdę potrzebuje nasza skóra.

– Na początek zawsze należy zasięgnąć rady kosmetyczki, która oceni rodzaj skóry i jej potrzeby, a w przypadku pojawienia się problemów, wskaże ich najlepsze rozwiązanie. Zawsze warto skorzystać z porady specjalisty, bo źle dobrane kosmetyki mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc – mówi Beata Kisielewicz, kosmetyczka z Ambasady Urody PCME w Toruniu. – Kosmetyki dobrane indywidualnie do potrzeb skóry mogą natomiast pomóc w poprawie kondycji skóry i utrzymaniu jej pięknego i zdrowego wyglądu.

Kosmetyki oparte na olejach roślinnych przede wszystkim mają tę zaletę, że przenikają do głębokich warstw skóry, odżywiając ją i pielęgnując, opóźniają procesy starzenia, wygładzają zmarszczki. Dzięki nim na powierzchni skóry ochronny filtr, osłaniający przed działaniem czynników zewnętrznych i promieniowaniem UV. Oleje roślinne sprawiaj, że skóra staje się głęboko nawilżona, wygładzona, elastyczna. Używanie niektórych z nich jest idealnym rozwiązaniem dla wrażliwej skóry, także dzieci i osób starszych. Skutecznie walczą z problemami skórnymi: cellulitem, egzemą, łuszczycą, wypryskami i trądzikiem. Są także polecane w pielęgnacji paznokci i dłoni.

– W doborze kosmetyków trzeba mieć świadomość potrzeb i ograniczeń swojej skóry, a także podstawową wiedzę na temat działania choćby części substancji, które są w ich składzie. Pozwoli to nam zminimalizować ryzyko związane z ich użyciem – radzi Beata Kisielewicz z Ambasady Urody – Składniki naturalne, to często substancje mocno działające na skórę, zazwyczaj pozytywnie, ale również mogące być przyczyną podrażnień i uczuleń. Wykorzystywane w kosmetykach muszą pochodzić z czystego środowiska, co jest ich ogromną zaletą, ale podnosi znacznie koszt kosmetyku. Olejki pobudzają metabolizm, poprawiają strukturę skóry i przyspieszają tempo procesów regeneracyjnych. Dodatkowo regulują także ukrwienie skóry i przywracają cerze równowagę – dodaje Kisielewicz.

Jakie olejki stosować do jakiej skóry i do jakich zabiegów pielęgnacyjnych?

Skóra sucha

Wymaga intensywnego natłuszczenia, dogłębnego nawilżenia i odżywienia. Najlepiej stosować olejki: z awokado, słodkich migdałów, arganowy, kokosowy, z pestek moreli, z kiełków pszenicznych, z czarnuszki, z oliwek.

Skóra tłusta i trądzikowa

Skóra ta wymaga szczególnej pielęgnacji, olejki do niej przystosowane muszą normalizować wydzielane serum, działać przeciwzapalnie, łagodzić stany zapalne. Polecane olejki to: arganowy, różany, cytrynowy, grejpfrutowy, lniany.

Skóra pod oczami

W tym miejscu jest ona szczególnie wrażliwa. Lekarstwem może być olejek arganowy lub z kiełków pszenicy.

Cera wrażliwa

Potrzebuje przede wszystkim ochrony i regeneracji. Warto stosować olejki: arganowy, sezamowy, morelowy, ze słodkich migdałów

Cera dojrzała

Potrzebuje regeneracji, napięcia, wygładzenia, ujędrnienia, ochrony. Aby to osiągnąć najlepiej pomogą olejki: arganowy, kokosowy, jojoby, różany, z awokado, z opuncji figowej.

Włosy

Tutaj najlepszymi pomocnikami są olejek: rycynowy, arganowy, awokado, jojoba, kokosowy.

Masaż

Kiedy potrzebujemy relaksu o odprężenia warto sięgnąć po olejki: lawendowy, awokado, z pestek moreli, słodkich migdałów, arganowy.

Kąpiel

Najlepsze będą olejki kokosowy, jojoba, różany i ze słodkich migdałów.

MarokoSklep wybrał pięć osób, które otrzymały buteleczki z olejkiem arganowym. Oto kilka opinii Klientek:

– Mam cerę tłustą, na której często pojawiają się wypryski. Stosowałam już wiele preparatów, kremów, żeli, niestety z takim sobie efektem, dlatego zgłosiłam się do testu. Przyznam szczerze, że początkowo byłam sceptyczna. Myślałam, że tłusty olejek pozatyka mi pory i zamiast pomóc, zaszkodzi. Przez pierwsze dni smarowania się olejkiem dwa razy dziennie zauważyłam, że moja cera jest wspaniale nawilżona, a tego jej brakowało, gdyż kosmetyki wcześniej stosowane nieco ją przesuszyły. Skóra stała się jedwabiście gładka, jak u niemowlaka. Po tygodniu pozbyłam się wyprysków. Trudno w to uwierzyć…, ale ten olejek na prawdę działa, a dzięki niemu cieszę się piękną skórą! – Pani Małgorzata z Nowego Świętowa w Opolskim.

– Już po tygodniu zauważyłam znaczne i zadowalające efekty. Stosuję go przede wszystkim do pielęgnacji włosów i skóry. Włosy, zazwyczaj suche, dały się w końcu w miarę dobrze rozczesywać, a po wysuszeniu były niesamowicie miękkie i wyglądały na zdrowe. Olej stosuję także do nawilżania ciała. Mam bardzo suchą skórę i muszę codziennie balsamować ciało. Olejek staram się używać co drugi, trzeci dzień po kąpieli i już po pierwszym zastosowaniu zauważyłam, że skóra jest gładka i nawilżona – Pani Magdalena z Wrocławia.

– Początkowo obawiałam się jak olejek arganowy wchłaniania skóra. Po wtarciu go w dłonie olejek tylko przez moment daje wrażenie „tłustości” i zaraz idealnie się wchłania. Moje wysuszone dłonie po prostu go piją. W teście skupiłam się na najbardziej suchych i zniszczonych partiach mojego ciała – tj. łokciach, dłoniach, stopach, kolanach. Olejek więc zaczął mi towarzyszyć nie tylko po kąpieli zastępując balsam do ciała, ale przez cały dzień jako zamiennik kremu do rąk. Zdecydowanie odpowiada mojej przesuszonej skórze! Ponieważ jestem alergiczką, mogę go także z całą odpowiedzialnością polecić osobom, które mają tego typu problemy. Zero reakcji uczuleniowych! Zauważyłam też, że posiada znakomite właściwości gojące (wypróbowane na pęknięciach pięt i tzw. zajadach). Naturalny zapach potęguje moje zaufanie co do „czystości” olejku. – Pani Ewa .

– Olejek arganowy testowałam przez 31 dni. Przez okres 3 lat zmieniałam dosyć często kolor włosów. Ostatnio moje włosy zostały poddane zabiegowi dekoloryzacji, po czym stały się bardzo suche i łamliwe. Olejek sprawił, że stały się błyszczące i nawilżone. Przestały kruszyć się, nie puszą się i nie plączą. Co 2 dni smarowałam płytkę paznokcia. Po miesiącu widać jest zdecydowaną ich regenerację i odbudowę. Olejek arganowy polecam każdemu kto boryka się z problemem stwardnień naskórka na dłoniach i innych częściach ciała (kolana, łokcie). Moje dłonie są nawilżone, wygładzone. Naskórek został zmiękczony, stosowanie kremów do rąk jest zbędne. Mam bardzo wrażliwą i przesuszoną skórę. Teraz jest nawilżona i ujędrniona. Co najważniejsze olejek nie daje efektu tłustej skóry, szybko się wchłania. Na twarzy zmarszczki wokół oczu zostały zdecydowanie spłycone. Nie zrezygnuję z jego stosowania, a wszelkie balsamy i kremy do ciała mogę po prostu wyrzucić, gdyż nie dają takich efektów jak właśnie działanie olejku arganowego. Pani Ewelina

Szczegółowe informacje o olejkach i ich cenach znajdują się na stronie www.marokosklep.com w zakładce – pozostałe kosmetyki.

Avatar photo

Napisane przez exPress

Michel Rolland – cudotwórca ze świata wina odwiedzi Kraków!

Fligo.pl i Tomek Michniewicz na ratunek nosorożcom