Mini ogród różany powstał po zachodniej stronie fontanny, w dawnej fosie na placu Rapackiego. Tworzy on półkole, z kwiatami zgrupowanymi w regularnych kwaterach, przedzielonych pasami trawnika i ścieżką gruntową. Zaprojektowała go architekt krajobrazu – Ewa Buze.
W ogrodzie rośnie 1008 krzewów róż w kolorach od białego, przez odcienie różu, po ciemnoczerwone. Zasadzono różne gatunki kwiatów: róże pienne, okrywowe, rabatowe, pnące i wielokwiatowe. Łącznie 11 gatunków. Przy doborze kwiatów wzięto pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale również intensywny zapach. Najbliżej fontanny umiejscowiona została kolista rabata z niskimi różami i centralnie umiejscowioną różą pnącą. Rabatę otacza żywopłot z bukszpanu. Wokół znajdują się regularne kwatery z różnymi odmianami róż rabatowych. Przyjęto zasadę umieszczania róż o bardziej kolorowych kwiatach w rejonach dobrze nasłonecznionych, a róż o barwach pastelowych i rozbielonych, w miejscach o większym w ciągu dnia zacienieniu. W ogrodzie ustawiono ławeczki, z których można podziwiać kwitnące róże.
Przy sporządzaniu projektu ogrodu wkomponowano go w płaszczyznę stoku. Powstał na dobrze nasłonecznionej powierzchni trawnika, na 356 metrach kwadratowych. Umiejscowiony został tak, by był widoczny z każdej strony placu Rapackiego. Zastosowano również gatunki i odmiany róż kwitnących przez cały sezon, dzięki czemu będą one dłużej cieszyły oczy.