Dzisiejsze podejście do budowania zmieniło się na przestrzeni lat. Nowoczesne materiały połączone z ergonomicznymi rozwiązaniami tworzą dziś stylowe i ekonomiczne domy. Nie inaczej jest z ogrodzeniami. One również przybrały bardziej nowoczesną formę. Przykładem mogą tu być ogrodzenia systemowe Legi.
Elastyczność wyboru i montażu
Prosta i estetyczna forma ogrodzeń systemowych Legi pozwala nam na bardzo dużą dowolność jeżeli chodzi o łączenie elementów. Począwszy od doboru odpowiednich słupków, rodzaju kraty na kolorze skończywszy. To niewątpliwe udogodnienie dla wszystkich, dla których ogrodzenie stanowi integralną część całości terenu wokół domu.
Montaż modułowych elementów, dzięki specjalnej konstrukcji jest niezwykle łatwy. Poradzić sobie może z nim nie tylko fachowiec, ale każdy kto ma choć odrobinę smykałki do majsterkowania. Jedna śruba montażowa spajająca całość upraszcza i przyspiesza tempo stawiania ogrodzenia. W takim wypadku oszczędność czasu, zwłaszcza przy grodzeniu rozległych posesji jest ogromna.
Zdwojona siła stabilności
Wydawać by się mogło, że takie rozwiązanie zmniejsza stabilność całej panelowej konstrukcji. Nic bardziej mylnego. W systemach Legi stosuje się zupełnie inny sposób połączenia kraty ze słupkiem. Tradycyjnie łączenie krat odbywa się za pomocą obejm, natomiast w tym przypadku firma Legi proponuje bardziej nowatorskie rozwiązanie. Panele montuje się do słupka na zakładkę tzn. nakładając jedną na drugą. Podwaja to wytrzymałość punktowego łączenia każdego elementu oraz przyspiesza sam proces montażu. Dodatkowo, by uzyskać harmonijną i gładką linię stosuje się pionową listwę dociskową, która pełni funkcję maskującego wszystkie wystające elementy stabilizatora.
Systemowe rozwiązania wykorzystywane dziś w architekturze okołodomowej są niewątpliwym przykładem na to, że czas drewnianych płotów odszedł nieco w niepamięć. Dziś oczekujemy idealnie dostosowanych, ponadczasowych ogrodzeń, które spełnią funkcje estetycznie strzeżonej posiadłości.