Wśród opublikowanych kolejnych zmian w aplikacji jest możliwość generowania arkusza spisu kilku z natury wg kilku różnych kryteriów. Po uruchomieniu funkcji NOWY SPIS Z NATURY pojawia się możliwość wyboru generowanego arkusza wg:
- lokalizacji, czyli miejsc składowania asortymentu,
- producenta, czyli właściciela przechowywanego towaru,
- magazynu,
- producenta i magazynu,
- oddziału.
Po wyborze żądanej opcji i wpisaniu wymaganych danych zostanie wygenerowany nowy dokument spisu z natury.
W wygenerowanym arkuszu inwentaryzacyjnym pojawiły się nowe funkcje. Pod przyciskiem OPERACJE MAGAZYNOWE dostępne są:
- zapisz ilość 0 – funkcja po uruchomieniu wpisuje ilość 0 we wszystkich rekordach arkusza w polu ILOŚĆ FAKTYCZNA,
- przepisz stan magazynu – funkcja po uruchomieniu przepisuje wartość z pola STAN W MAGAZYNIE do pola ILOŚĆ FAKTYCZNA,
- usuń ilości – funkcja po uruchomieniu czyści zawartość pola ILOŚĆ FAKTYCZNA umożliwiając tym samym ponowne wprowadzenia do arkusza inwentaryzacji poprawnych danych wynikających ze spisu z natury.
Po zatwierdzeniu dopisywanego arkusza inwentaryzacji pojawiła się długo oczekiwana możliwość wydrukowania spisu z natury, spisu z natury wg arkuszy pomocniczych, dokumentu PI zawierającego nadwyżki (przychody) inwentaryzacyjne oraz dokumentu RI zawierającego niedobory (rozchody) inwentaryzacyjne.
Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość generowania kodów kreskowych służących do oznaczenia lokalizacji, numerów serii (partii produkcyjnej) oraz indeksu towaru. Kody kreskowe generowane są w standardzie zdefiniowanym przez administratora systemu.
I wreszcie kolejną, ale jakże przydatną funkcją jest możliwość zaimportowania do programu nie tylko dokumentów zleceń wydań i awiz przyjęcia (jak było do tej pory) ale także kartotek asortymentowych oraz kartotek kontrahentów. Warunkiem przeprowadzenia poprawnego importu jest nazwa zakładki arkusza Excel zgodna z nazwą tabeli SQL, do której nastąpi import, oraz właściwe nazwy kolumn w arkuszu (zgodne z nazwami pól w tabelach SQL). Sam import po poprawnym skonfigurowaniu arkusza xls jest niezwykle prosty i intuicyjny a jego obsługa przebiega wręcz bezproblemowo. W przypadku, jeżeli import się nie powiedzie , gdyż importowane dane zawierają błędy, wówczas program umożliwia podgląd zestawień błędów, co umożliwia zdiagnozowanie popełnionej pomyłki.
Dzięki wrowadzonym funkcjom Studio Magazyn WMS.net staje się systemem coraz bardziej funkcjonalnym i elastycznym, dlatego warto zainteresować sie oprogramowaniem tego właśnie producenta www.softwarestudio.com.pl, http://www.programmagazyn.pl/